Çevik hakkında suç duyurusu

Kocaeli Şehir tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik’in sendikalarına hakaret ve küfür ettiğini söyleyen Karakuş, suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Karakuş, Çevik istifa edene kadar SDKM önünde eylem yapacaklarını belirtti
30 Temmuz 2015, Perşembe - 19:33

Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş ve yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik hakkında suç duyurusunda bulundu. Sendikanın üyelerine hukuki bir süreç ile ilgili bilgilendirme mesajı üzerine Mehmet Çevik’in yönetim kurulu üyesini arayarak küfür ve hakarette bulunduğunu belirten Karakuş, Çevik hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti. Şehir tiyatrolarının Mehmet Çevik’ten önce 5 Genel Sanat Yönetmeni değiştiğini belirten Karakuş, hiçbir genel sanat yönetmenin çalışanlara bu denli kötü davrandığını görmediklerini belirtti.

MEHMET ÇEVİK’İ HERKES İYİ BİLİR

Mehmet Çevik’in 1990’lı yıllarda kendini sosyalist olarak tanıttığını bugün ise sıkı muhafazakar ve küfürbaz olduğunu belirten Karakuş, “Bu şahıs artık yakayı bizden kurtaramaz. Biz 20 yıldır bu kentte varız ve her devrin adamı Mehmet Çevik gibi şahıslara Kocaeli’yi dar etmeye devam edeceğiz. Mehmet Çevik bu göreve boş yere getirilmedi. Şehir Tiyatrolarının anti demokratik genelgeler ile bürokrasinin ve siyasetin içine hapsedilmesinin gönüllü emir eridir. Dışarıdan ihale ile oyun ve dekor getirip, tiyatroyu da ticari bir rantı haline getirdi. Kamunun sanata ödenek ayırmasına karşı duran ama hala utanmadan devletten maaş alan biridir” dedi.

İSTİFA EDENE KADAR EYLEM YAPACAĞIZ

Hukuk sürecinin her adımı hakkında kamuoyunu bilgilendireceklerini belirten Karakuş,”Kocaeli Büyükşehir Belediyesi küfür eden bir Genel Sanat yönetmenini arkasında durursa Küfür ve hakaretlerin arkasında duruyor demektir. Bu noktada bizde pozisyonumuzu ve tavrımızı ona göre belirleriz. Biz her devrin sendikası değiliz. Mehmet Çevik gibi her devrin adamları ile uğraşmasını iyi biliriz. Bu şahıs görevinden istifa edene kadar bu işin peşini bırakmayacağız. SDKM önünde eylemlerimiz devam edecek” dedi.

DAVAYI BİZ AÇTIK

Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karakuş, Sosyal Denge ile ilgili 2008 yılında açtıkları davanın sonuçlanması üzerine üyelere mesaj attıklarını belirtti. İşçilerin her

ay 480 ile 760 arasında değişen bir sosyal denge ücreti almalarının önünü açtıklarını belirten Karakuş, “Bu konudaki bilgilendirme mesajını biz attık. Mehmet çevik yönetim kurulu üyemizi çağırarak, bu bilgilendirmeyi ancak kendisinin yapacağını söyleyerek hakaret ve küfür ediyor. Önümüzdeki günlerde biz eylemlerimizi başlatacağız” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki