Ceyhan: Boynumuz kıldan ince

Ceyhan: Boynumuz kıldan ince
27 Ekim 2015, Salı - 11:17

1 Kasım’da sandıklarda milletin iradesine sahip çıkacaklarını söyleyen Ceyhan, “Sandıklarda Kocaeli’nin vereceği karar karşısında boynumuz kıldan ince olacaktır” dedi

 

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kent gündemi ve seçim çalışmaları ile ilgili il binasında açıklama yaptı. 1 Kasım’a 5 gün kala çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen Ceyhan, sandıklara sahip çıkılması için 14 bin kişiye eğitim verdiklerini kaydetti. Sandıkları korumak için tüm haklarını koruyacaklarını ifade eden Ceyhan, “Sandık başındaki görevliler milletin iradesine sahip çıkmalı. Kocaeli’nin vereceği karar karşısında bizim boynumuz kıldan ince olacaktır” dedi.

 

MÜCADELE SÜRECEK
IŞİD ile ilgili Diyarbakır’daki operasyonda iki polisin yaralı olduğunu ifade eden Ceyhan, terörle mücadelenin sonuna kadar süreceğini kaydetti. Terörle mücadele devam ederken siyasetçiler açısından da değişen bir şey olmadığını ifade eden Ceyhan, “Diğer partilerde teröre ve teröriste karşı omuz omuza vermek gibi bir tavır yok. AK Parti olarak, hükümet olarak terörün kökünü kazıyana kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz” dedi.

 

SON KONTROLLERİ YAPTIK
Seçimler için son 5 günde olduklarını söyleyen Ceyhan, “Herkes elinden geleni yapıyor demek istiyoruz ama AK Parti dışında kimseyi sokakta görmüyoruz. Hizmetler bir taraftan devam ederken tüm kadrolarımızla alanlardayız. İnancımızla birlikte 1 Kasım’da çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Cuma akşamı bizlerin daveti ile Bakanımız, milletvekili adaylarımız, belediye başkanları, ilçe başkanlarımız, SKM başkanlarımızla koordinasyon çalışmalarımızı gözden geçirdik. 9 günlük süreçte neler yapacağımızı konuştuk. İlçe ilçe gelinen durumları gözden geçirdik.

 

14 BİN KİŞİ EĞİTİLİYOR
Kalan 9 günde beyannamemizi halka anlatmaya devam edeceğiz. Seçmenin alandaki tepkilerinden güzel sonuçlar alıyoruz. Bunun 1 Kasım’a güzel yansıyacağına inanıyorum. Çalışmalarımızı adım adım atıyoruz. Sandık müşahitlerimizle ilgili konuyu çok önemsiyoruz. Her zaman seçim sandıkta kazanılır bilinci ile hareket ettik. Kadınlarımıza, gençlerimize ve ana kademedeki sandık kurullarına eğitim veriyoruz. Her sandık için 4 arkadaşımızı eğitiyoruz. Bunlar sandık görevlisi ve müşahitlerimiz. Yaklaşık 14 bin kişiye eğitim veriyoruz.

 

SANDIĞI KORUMAK İÇİN TÜM HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ
Ayrıca okul ve kat sorumlularımız kendi sandıklarının müşahitleri ile bir araya gelecek ve onlara gerekli malzemeleri vereceklerdir. Tüm sandık görevlilerin adaletli bir şekilde üzerine düşeni yapmalı ve milletin kararına saygı duyulmalı. Sandık kabinlerine girip çıkmalara, sandık başındaki baskılara karşı tüm hukuki haklarımızı kullanacağız. Sandıklar bu dönem bizim için en hassas dönemde. Diğer partilerde bu haklarını kullanmalı. Milletimizin Kocaeli’de vereceği karara karşı boynumuz kıldan incedir” dedi.

 

CEVABIMI 2 KASIM’DA VERECEĞİM
Diğer siyasi partilerin adaylarının fantezi açıklamalar yaptığını söyleyen Ceyhan, “Yaptığımız listede çok ilginç fanteziler gördük. 1 milletvekili çıkaramayanlar 3 vekil çıkaracaklarını söylüyorlar. Ben CHP, MHP, SP ve HDP’lilere 1 Kasım’da ortaya çıkacak sonuçla cevabımı vereceğim. Kalan 5 günde biz millete söyleyen yalanların, yanlış yönlendirmelerin önüne geçmek için çalışacağız. 2 Kasım sabahında oluşacak yeni Türkiye’nin hedefini halkımıza anlatacağız” dedi.

 

İKİ HEDEFİMİZ VAR
Türkiye’de büyük işlerin olduğunu söyleyen Ceyhan, “Onların küçük işlerine ben buradan küçük açıklamalarla cevap vermeyeceğim. Biz büyük işler yapmaya devam edeceğiz. Oylarımızı yüzde 10 artırmak için çalışacağız. Artık ‘’inci vekillin bize devredilmeye yöneldiği bu dönemde biz çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi. İlçelerin durumları ile ilgili yapılan koordinasyon toplantısı ile ilgili soruları yanıtlayan Ceyhan,“Bizim iki hedefimiz var. Birincisi her ilçede oyları yüzde 10 artırmak, ikincisi ise 7’inci vekilimizi geri almaktır” dedi.

 

GEBZE’DE İYİ TEPKİLER ALIYORUZ
Partiye katılımların olduğunu ifade eden Ceyhan, “Darıca’da MHP’den katılımlar oldu. İki gün önce ise Kandıra’da 150 civarında katılım sağlandı. Partimize yönelişleri, gelen talepleri hiçbir ön şart olmadan olumlu bakıyoruz. Olumlu havanın sandığa yansıyacağına inanıyorum. Gebze’nin siyaseten ve AK Parti açısından önemini biliyoruz. Gebze ve çevresinden bu seçimlerde olumlu tepkiler alıyoruz. Bunun sandığa pozitif yansıyacağını düşünüyorum” dedi.

 

5’İNCİ PARTİ CHP VE MHP’DEN ÇIKAR
Alanda 5’inci parti ile ilgili söylemlere yanıt veren Ceyhan, “1 Kasım seçimlerinden sonra sanırım 57inci parti tartışmaları MHP ve CHP içinde olur. Biz bugün eski bakanımız Osman Pepe ile hala alan çalışması yapıyorsak eski milletvekillerimizle kapı kapı dolaşıyorsak bu bizim içimizden bir parti çıkmayacağını gösteriyor. Bu soru ile ilgili en küçük endişe ve çalışma yoktur. Muhalefet yapacak bir şey bulmayınca böyle şeylerle ilgileniyor. Halkımız onlara göstereceği kırmızı kartla verecektir” dedi.

 

ÜÇ PARTİDEN OYLAR GELECEK
AK Partiye geçişlerde iki partiden gençlerin ve orta yaş grupları ile toplantı yaptıklarını söyleyen Ceyhan, “Bakanımızla birlikte bu toplantılara katılıyoruz” dedi. 7 Haziran seçimlerinde oylarını MHP ve HDP’ye kaptırdıklarını söyleyen Ceyhan, “Bu seçimlerden de bize bu partilerden ve üçüncü bir partiden geri dönüşler olacaktır” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki