Ceyhan: Çöp fabrikası için yer aranıyor

19 Ocak 2016, Salı - 14:00

Ak parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısında çöp fabrikası yerinin daha netleşmediğini, Büyükşehir’in yer arayışlarına devam ettiğini söyledi.

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftaya damga vuran gözaltına alınan akademisyenler konusuna değinen il başkanı Ceyhan, “Bu karanlık zihniyetin temsilcilerinden gençlerimiz eğitim alıyorlar” dedi.

“O AKADEMİSYENLER ŞEHİT CENAZESİNE GİTSİN”

Açıklanan bildirinin terörü övmek üzerine hazırlandığını dile getiren Ceyhan, “Yapılan açıklamada terörü övmek için ortaya çıkmış Donkişotlar var. O akademisyenlere şehit cenazelerine gitmelerini tavsiye ederim. Bunların 19’u KOÜ’den. Bildiriye imza atanlar ayrı destek veren ana muhalefet partisi ayrı konudur. Şehit olan herkes milletin evladıdır” şeklinde konuştu. 

KSO’YA GİDİLECEK

Teşkilat olarak ilçeleri ziyaret ettiklerini dile getiren il başkanı Şemsettin Ceyhan, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “2014 seçim öncesinde verilen sözlerle ilgili olarak nerede olduğumuza bakıyoruz. Ayrıca STK ziyaretlerimiz de sürüyor. Çarşamba günü Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ile bir araya geleceğiz. Sadece seçimlerde değil, her zaman STK ile bir araya geliyoruz. İzmit’te yapılan çalışmaları yerinde inceleyeceğiz.”

EVSEKL ATIK TESİSİ TARTIŞMASI

Körfez ilçeye yapılması planlanan tesisle ilgili olarak konuşan Ceyhan, şöyle konuştu: “Tartışma doğru zeminde ele alınmıyor. Burada bir çöp depolama alanı değil, çöpleri yakma tesisi kurulmak isteniyor. Yer için çalışmalar sürüyor. 2-3 yıl sonra nüfusumuz 2 milyonu geçecek. Çöp konusu depolama ile çözülemez. Günde bin 700 ton çöp çıkıyor. Bütün bunlar doğaya zarar vermeden yakılacak. Tesis bu kente lazımdır. En makul yer için arayışlarımız sürüyor.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki