Ceyhan ; "Hiçbirimizin statüsü bu ülkenin birlik ve beraberliğine bomba atmayı hak göstermez”

Ceyhan ; "Hiçbirimizin statüsü bu ülkenin birlik ve beraberliğine bomba atmayı hak göstermez”
02 Kasım 2016, Çarşamba - 12:16

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Ceyhan, 7 partinin il başkanının katılımıyla yapılan Cumhuriyet yürüyüşünden, HDP İl Başkanı İbrahim Ergin’in gözaltına alınmasına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Şemsettin Ceyhan, HDP İl Başkanı İbrahim Ergin’in gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, "Hiçbirimizin statüsü bu ülkenin birlik ve beraberliğine bomba atmayı hak göstermez. Hiç kimse terör örgütü destekçiliğine soyunmayacak" dedi.

Ceyhan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Bugün 1 Kasım 2016. Bundan tam bir sene önce milletçe bir seçime gitmiş ve bu seçimin neticesinde de Kocaeli’de 61 yıl sonra alınan en yüksek oy olan yüzde 56 buçuk oy almıştık. Bunun için teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyoruz. Bizler 7 Haziran seçimlerinde milletimizin bize vermiş olduğu mesajı unutmuyoruz, unutmayacağız. Bir yılımızı doldurduğumuz bugünde aynı hızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz hafta Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutladık. İlk defa Türkiye’de örnek olabilecek türde 7 partimizin il başkanlarıyla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladık. Bu yıl hep beraber il başkanlarımız, sayın valimiz, başsavcımız, komutanlarımız ve protokolümüzle birlikte yürüdük. Bu törene katılan herkese şükranlarımı iletiyorum. Arada çatlak sesler çıktı ama bunlara kulak tıkadık. Cumhuriyete yatarak sahip çıkılmıyor."

HUKUK KARAR VERİR!

Kongre süreci ile ilgili açıklama yapan Ceyhan, "Kongre takvimiyle alakalı şu anda belirlenmiş bir tarih yok" dedi. Ceyhan, Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın tutuklanması için ise,

Gülten Kışanak tutuklandı. Kandıra cezaevine gönderildi. Terörle mücadele hızla devam ediyor. Bırakalım hukuk kendi içinde bunun istişaresini yapsın ve kim suçlu kim suçsuz ayırt edilsin. Cumhuriyet Gazetesi'yle ilgili süreci de aynı şekilde değerlendiriyoruz. Bir kişinin gazeteci olması, il başkanı olması, belediye başkanı olması binlerce kişinin kanını döken bir terör örgütünü desteklemesi kabul edilemez. Hiçbirimizin statüsü bu ülkenin birlik ve beraberliğine bomba atmayı hak göstermez. Hiç kimse terör örgütü destekçiliğine soyunmayacak. Aşırılıklar varsa bunlara dikkat edilmeli. Muameleyi ben görmedim fakat dediğim gibi kimse terör örgütü propagandasına soyunmayacak. Bu hukuk kavramı içerisindedir. Kimin suçlu kimin suçsuz olduğuna tabi ki hukuk karar verir" dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki