Ceyhan, Konca için yorum yapmadı

AK Parti’deki seçim takvimi ile ilgili bilgi veren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli’de ikinci bakan olan Ali Haydar Konca ile ilgili yorum yapmadı. Ceyhan, “Bizim için önemli olan Fikri Işık’ın kabinede yer alması” dedi
29 Ağustos 2015, Cumartesi - 23:26

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 1 Kasım Erken Genel Seçim ile ilgili genel merkezin aldığı kararları açıkladı. Pazartesi günü aday adayı başvurularını başlatacaklarını söyleyen Ceyhan, 3 Eylül Perşembe günü saat 19.00’da başvuruların sona ereceğini kaydetti. Ceyhan, adaylık ücretlerinin 7 Haziran’da olduğu gibi erkekler için 5 bin, kadınlar için 2 bin 500 olacağını, Engellilerden ise ücret alınmayacağını belirtti.

 

1000 GENÇ GİDECEK

Ankara’da yapılan il başkanları toplantısı hakkında bilgi veren Ceyhan, “Perşembe günü teşkilat başkanı Süleyman Soylu ile 12 Eylül’de yapılacak olan büyük kongre konuşuldu. Özellikle salonun coşkusu için Kocaeli teşkilatlarının gençlik kollarının namı tüm ülkeye yayıldı. Gençlik kollarımız 1000 kişilik bir katılım sağlayacak ve 34 otobüsle gideceğiz. Kongrede normal seçim dışında tüzük değişikliği olacak. 3 dönem ile ilgili nasıl bir değişim olacağı önümüzdeki hafta belli olacak” dedi.

 

SÜREÇ ÇOK KISA 

Aday adaylığı başvurularının takvimi çok kısa olacağını belirten Ceyhan, “Aday adaylığı süreci Pazartesi ünü başlayacak ve Perşembe günü bitecek. 26’ncı dönem başvuruları yeni başvurular olacak. Ücretler 7 Haziran seçimleri ile aynı olacak. Engelli başvurulardan ücret alınmayacak ama kadınlardan 2 bin 500, erkeklerden ise 5 bin lira olacak. Hizmet etmek isteyen herkesi bekliyoruz. Herkese eşit davranmak için nasıl bir çalışma yapacağımıza karar vereceğiz” dedi.

 

CHP VE MHP NE DİYECEK?

Fikri Işık’ın bakanlığa devam etmesinden dolayı çok memnun kaldıklarını belirten Ceyhan, “Kentte yapılacak olan hizmetlerin devamlılığı da çok önemlidir. Kabinede 2 HDP’li, 1 MHP’li bulunuyor. Bürokratlar ve harici isimler var. Vecdi Gönül’ün devam etmesi de bize keyif vermiştir. Önümüzdeki süreci hayırlı geçmesini diliyorum. Seçim hükümetinde yer almayan CHP ve MHP’nin millette ne diyeceğini çok merak ediyoruz” dedi.

 

BU HÜKÜMET ZORUNLULUKTAN DOĞDU

HDP ile koalisyon kurulduğu ile ilgili haberleri eleştiren Ceyhan, “CHP ve MHP’nin derdi terör ile andığımız HDP ile AK Parti’nin ortaklık ettiğini söylemek. Ama biz bir ortaklık kurmadık. Bu duruma mecbur kaldık. Başbakanımız ilk günden beri bunun için mücadele etti. Müslüm Doğan’ın alevi olmasından kaynaklı üzerinde baskı yapılıyor. Bu hükümet bir anayasal zorunluluktur. Bunun oluşmasının tek sebebi CHP ve MHP’dir. Halkımız bu durumun hesabını soracaktır” dedi.

 

BİZİM İÇİN FİKRİ IŞIK ÖNEMLİ

Ali Haydar Konca’nın Avrupa Birliği Bakanlığına getirilmesi ile ilgili görüş belirten Ceyhan, “Genel başkanımız HDP adına Ali Haydar konca’yı tercih etmesi onun takdiridir. Seçim hükümetinde yer almıştır. Bizim için önemli olan Fikri Işık’ın seçim kabinesinde yer almasıydı. O da oldu. Projelerimiz aksamayacak” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki