Ceyhan: MHP 1 Kasım’da hesap verecek

08 Eylül 2015, Salı - 11:21

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, yaşanan terör olaylarının en büyük sorumlusunun koalisyonun önünü tıkayan MHP olduğunu belirterek, hesabının 1 Kasım’da sorulacağını kaydetti AK Parti’de aday adaylığı sürecinin bitmesinin ardından başlayan liste çalışmasında önceki gece Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, il başkanı, belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi. Yapılan görüşme ile ilgili dün sabah saatlerinde Kocaeli’ye dönen İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bilgi verdi. Soylu ile yapılan görüşmede Kocaeli’de oyların nasıl yükseltileceği noktasında başkanlardan görüş alındığını kaydetti. Ceyhan. Yaşanan terör olaylarını ise sert bir dille eleştirdi.

SERT ELEŞTİRDİ

Dağlıca’da yaşanan saldırının ardından gelen şehit haberleri nedeniyle ülkenin büyük üzüntü içinde olduğunu belirten İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “PKK eli kanlı bir terör örgüttür. Biz terör ile mücadele ederken, CHP ve HDP’nin eli yüzü düzgün bir açıklama yapmaması içimizi acıtıyor. Şehit haberlerinden siyasi çıkarım yapmakta ayrı bir konudur. HDP Genel Başkanı halk karşısında hiçbir ordu duramaz diyerek, sarayın ordusu yenildi diyor. Erdoğan’ın ve sarayın ordusu dediği bu ülkenin Mehmetçikleri ve polislerdir. Yaptığı açıklamayı tek tek kınıyorum” dedi.

HEZEYAN İÇİNDELER

Cizre’de sivil katliamı yapıyor diyen AB Bakanı Ali Haydar Konca’nın ne demek istediğini anlamadıklarını belirten Ceyhan, şöyle konuştu: “Ermeni sorununu katliam olarak görenler, Cizre’de yaşanan olaylara katliam diyerek olayları tırmandırıyorlar. Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca’nın söylemlerini kınıyoruz ve kabul etmiyoruz. Siyaset artık sosyal medyada yapılıyor. CHP genel başkanı da terörün nedeni Tayyip Erdoğan’mış gibi davranıyorlar. MHP ve CHP’ye düşen terörü bitirmek için devletin yanında durmaktır. PKK ve terörü lanetlememeleri büyük bir hezeyandır.

HESABI SORULACAK

Yaşanan bu olayların hepsinin hesabı sorulacaktır. Devlet Bahçeli bu zor günlerde yanımızda durmak yerine bu süreci sabote etmesinin hesabını 1 Kasım’da verecektir. Gerçek milliyetçilik şehit olmaması için siyasetten tüm riskleri almaktır. Seçim hükümetine giren Tuğrul Türkeş’i partiden atmak milliyetçilik değildir. Yürekli MHP seçmenine sesleniyorum. Gelin 1 Kasım’da bu terörün kökünü birlikte kazıyalım.” VİCDAN KIRINTISI YOK Hürriyet gazetesine yapılan saldırıya değinen Ceyhan, “Canlı yayında böyle bir açıklama yapılmazken, Hürriyet ve Zaman gazetesinde aynı zamanda girildi. Bunlar teröre destek için yapılan yayınlardır. İkinci Abdülhamit’e yapılanlar bu gün yine yapılıyor. Biz 100 yıl sonra aynı şeyin yapılmasına izin vermeyeceğiz. Sonradan düzeltme yaptılar. Ama olaydan sonra hemen atlayan genel başkanlarda oldu. Kılıçdaroğlu, hemen ‘sende vicdan yok mu’ diye yazdı. Sende vicdanını kırıntısı hiç mi yok. Bu kadar balıklama sazanlık yapılmaz. Yayını izleseydi yüzü kızarırdı” dedi.

TİMSAH GÖZYAŞI

Ak Deniz’de sahile vuran çocuk bedeni ile ilgili açıklama yapan Ceyhan, “Suriye’de savaş başladığında orada çocuklar ölmesin diye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı çıktılar. Sahile cesetler vurduğunda timsah gözyaşları döküyor. Türkiye Cumhuriyet’i şu anda 2 milyon sığınmacıya kapısını açtı. Dünya kaç tane alacak diye hesap yapıyor. Dün kılını kıpırdatmayanların bugün timsah gözyaşı dökmesi inandırıcı değil. Bu çocuğun sorumlusu ABD ve diğer güçlerdir” diye konuştu. Cumartesi günü yapılacak olan Büyük Kongreye katılacaklarını söyleyen Ceyhan, Ankara’da dün gece Süleyman Soylu ile yapılan toplantıyı anlattı.

BİR EKSİKLE KATILDIK

Belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Soylu ile görüştüklerini belirtti. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın izinli olması nedeniyle katılmadığını ve bir eksik ile Ankara’ya gittiklerini söyleyen Ceyhan, “Birebir görüşmelerde tüm arkadaşlarımız kendi fikirlerine göre görüşlerini bildirdi. Ben ilk görüşmeyi yaptım. En son Körfez ilçenin görüşmesi bittikten sonra tekrar Süleyman Soylu ile vedalaşarak kalan arkadaşlarımızla döndük. Seçim çalışmaları ve hazırlıklarımız devam ediyor” dedi. Soylu ile yapılan çalışmanın oy oranlarını nasıl yükseltileceği ile ilgili olduğunu belirten Ceyhan, kime ne sorulduğunu sormadığını belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki