Ceyhan; Sorunu Ankara'ya ileteceğim

Ceyhan; Sorunu Ankara'ya ileteceğim
23 Eylül 2016, Cuma - 13:00

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, gazilerin talebi olan şeref madalyası konusundaki sıkıntılarını Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a ileteceği sözünü verdi. 

DERNEĞİ GEZDİ
19 Eylül, “Gaziler Günü” sebebiyle AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan bugün Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi’ni SEKA Park’ta bulunan dernek binasında ziyaret etti. Ziyarette Dernek Başkanı Yunus Coşkun ve yönetimi hazır bulundu. Başkan Ceyhan, gazilerle birlikte kahvaltı yaptıktan sonra henüz resmi açılışı yapılmayan dernek binasını gezdi. Ardından gazilerin taleplerini dinleyen Ceyhan, gazilerin şeref madalyası konusundaki sıkıntılarını Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a ileteceği sözünü verdi. 

ANKARA’YA İLETECEK
Şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Ceyhan, “Kore’de olsun, Kıbrıs’ta olsun 15 Temmuz ihanet gecesinde olsun, terörle mücadele de ki şehit ve gazilerimizin her birinin ortak paydası bu topraklar ve vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Akıtılan kanları  ne ekonomik ne de herhangi bir karşılığı yoktur. Her birinin en büyük derecesi ahirette şehitlik mertebesi olacaktır. Gazilerimizin bize ilettiği birkaç konu var. Bizlerde başta Milli Savunma Bakanı olmak üzere, ifade edilebilecek yerde Ankara’ya ve ilgililere taşımak adına vazifemizi yapacağız” şeklinde konuştu.
 

GAZİLERİN İÇİNDE UHTEYDİ
Gazilerin isteklerini de ifade eden Ceyhan şunları söyledi: “ Özellikle Kıbrıs gazilerimizin şeref madalyası gibi eksiklikleri var. Madalyalarını normalde gazilerimiz kendi imkanlarıyla alıyor. Göğüslerine astıkları kendilerince yapmış oldukları bir madalya. Sayın bakanımıza konuyu ilettim. Bu gazilerimize bir şeref madalyası takdimi olmasını belirttim. Gazilerimizin içinde bunun bir uhde olduğunu gördüm. Bu uhdenin karşılanması adına varsa bir teknik ve hukuki alt yapı ya da oluşturulması konusunda bir adım atacağız.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki