CHP, belediye seçimlerine kilitlendi

07 Şubat 2016, Pazar - 17:01

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, örgüt yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle yönerge çalıştayı gerçekleştirdi. Yönerge çalıştayında yerellerde iktidara gelmek için neler yapılması ve nasıl çalışılması gerektiği masaya yatırıldı

Geçtiğimiz hafta içerisinde ilçe örgütleriyle Otel Asya’da bir araya gelip çalıştay gerçekleştiren CHP İl Örgütü, bu hafta da 10.00-14.15 saatleri arasında Kandıra Sapağı’nda bulunan Teona Otel’de örgüt yöneticileri ve belediye meclis üyeleri arasındaki koordinasyon sorunlarını saptamak, tarafların sorunlarını, beklentilerini tespit etmek ve belediye meclis üyelerinin çalışma ilkelerini belirlemek için yönerge çalışması yapmak amacıyla İl Başkanı Cengiz Sarıbay önderliğinde bir araya geldi.


YOĞUN KATILIM
Yerel yönetimler düzeyinde iktidara sistematik bir şekilde hazırlanmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları üyeleri yoğun bir katılım sağladı. Sarıbay’ın sunumu ile başlayan çalıştay, Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Av. Hüseyin Yılmaz’ın sunumu, ilçe başkanlarının sunumu ve sorunların belirlenmesi ile devam etti.


DEMOKRATİK PARTİSİ
Çalıştay’ın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Yöneticisi Prof. Dr. Ali Akdemir yaptığı açıklamada CHP olarak yaptıkları  çalıştayların temel hedefinin 2019 seçimlerine en iyi bir şekilde hazırlanmak olduğunu ifade ederek, “Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir partidir. Türkiye’nin en demokratik partisidir. Ama bizler bugüne kadar seçimlerde istediğimiz sonuçları alamadık. Bu anlamda bu çalıştaylar bizlerin önümüzdeki seçimlerde nasıl bir siyasi hat izleyeceğimize dair bizlere veriler sunacak” dedi.

 

BASIN ÖNÜNDE ELEŞTİRMEYELİM                  

Prof. Dr. Ali Akdemir’in ardından söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bildiğini gibi geçtiğimiz hafta ilçe başkanları ile bir çalıştay yaptık. Herkesin olumlu tepkisini aldık. Bugünde belediye meclis üyelerimizin çalışmaları ve sorunları ile ilgili çalıştayımızı gerçekleştiriyoruz. Burada herkes dilediğini söyleyebilmeli. Ama sosyal medyada ya da basın aracılığı ile partimizi eleştirmeyelim. Basın önünde örgütü, ilçe başkanını ya da meclis üyesini eleştirmek bizleri yükletmez, küçültür” şeklinde konuştu.

 

TRAMVAYI DESTEKLİYORUZ

Sarıbay konuşmasının devamında Yahya Kaptan’da devam eden tramvay projesiyle ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Sarıbay, “Bugün ki çalıştayımızı neden geçen hafta yapılan ilçe çalştayı ile beraber yapmadığımızı soranlar oldu. Ama oradaki sorunlar ile burada tartışacağımız sorunlar farklı. Ki zaten çok fazla uzun süren toplantılarda verim düşüyor. Tramvay projesi İzmit için çok değerli bir projedir. Bu yatırımı destekliyoruz. Ama bürokratların verdiği kararlara baktığımızda yanlış kararlar veriliyor. Yahya Kaptan’daki ağaçların kesilmesi de bunlardan biridir. Bu konu ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili’miz bizleri bilgilendirecek” ifadelerine yer verdi.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki