CHP ÇAYIROVA BASIN İLE BULUŞTU

09 Mayıs 2015, Cumartesi - 17:33

 

CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya, düzenlediği sabah kahvaltılı basın toplantısında CHP’nin seçim bildirgesi ve mayıs ayı meclis toplantısında yaşananlarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

CHP Çayırova ilçe binasında gerçekleşen toplantıya CHP Çayırova belediyesi meclis üyeleri,ilçe yöneticileri ve ilçe kadın kolları başkanı katıldı.

Kaya, İktidar Yolunda İlerliyoruz

 

CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya şunları söyledi, “CHP olarak bu seçimde diğer partilileri eleştirmek yerine kendi partimizin projelerini anlatıyoruz. CHP’nin en ses getiren projesi emeklilere yönelik projesi. 11 milyon emeklinin sorunlarını çözmek adına yola çıktık. Emeklilere iki maaş ikramiye verme sözü verdik. Bu proje en önem verdiğimiz projemizdir. Yoksullara yönelik bir sigorta kapsamında 720 TL gelire kavuşmasını sağlayacağız. Taşeron işçisine yönelik sorunlarını çözüm adına kadroya alınması taahhüdü veriyoruz. Kaynağı nereden bulacaksınız sorusu oldu. Asgari ücret en az bin 500 TL olacak. Asgari ücretin üzerindeki vergiler kaldırılınca asgari ücret bin 500 TL oluyor.

 

Kaya, Halkımızın Menfaattarının Takipçisiyiz

Bu ülkenin kaynakları yeterince var. Bu kaynaklar tüm kesimlere eşit ve adaletli olarak dağıtılsın. Sayın Bülent Arınç bu kaynağı açıkladı. Borç sıkıntısında olan vatandaşların faizlerinin yüzde 80’ni sileceğiz. Bu projelerin detayları seçim bildirgemizde var. Saha çalışmalarında projelerimizi anlatarak yapıyoruz. Bu projeler vatandaşlar tarafından kabul gördü. Çayırova ilçe örgütü olarak geçen mecliste toplantısında bir sıkıntı yaşadık. Bu sıkıntıları uzun süredir yaşıyoruz. Belediye yönetimi bazın maddeleri oldubitti gitmeye çalışıyor. Biz yapıcı muhalefete görevini yerine getireceğiz. Halkın yararı olan tüm projelerinin yananında olacağız. Yangından mal kaçırırcasına bazı maddeleri kaşla göz arası misali yapıyorlar dedi.

 

Kaya, Mayıs Ayı Meclisinde 3. Madde Kapalı bir Kutu

 

Başkan Kaya Çayırova belediyesi süsleme çalışmaları ile halkın gözünü boyamaktadır dedi. Caddelerde ana arter yollarda logar kapakları tehlike saçıyor kimsenin umurunda değil süslemelere para harcamayın, ilçeye yapın bir tam donanımlı bir hastane bizlerde sizleri taktir edelim. Ama nerde diyerek serzenişte bulundu. Üçüncü gündem madde maddesi bir şirket var. Ne olduğun belli olmayan bu şirketi belediye almak istiyor. Bunu almanın manasını belediye bize anlatamıyordu. Belediye niye bu şirketi almak istiyor? Bu gündem maddesi iki meclistir gündemde. Bunun nedeni bizlere açıklanmadı. Bu şirketin borcu var mı? Önceki dönem olan borçlar Argen Şirketi.  Öyle bir şirkete ihtiyacınız var yeni bir şirket kurarsınız. Bu şirketin hangi faaliyetlerde bulunacağını merak ediyoruz.

Honca, En Çok Önerge İle Birinciyiz

CHP Çayırova Belediyesi meclis üyesi Abdulkadir Honca, “Bu meclis gündeminde önerge ile Emek Mahallesi’ndeki belediyenin arsası üzerine yapılan TOKİ konutları ile ilgili olarak gündem maddeleri on bir tane olması ve gündem dışı önergemiz var mı diye sorduğumuzda belediyenin yer verdiği 386 dairenin olduğu bir konu vardı. Bu madde gündeme gelmedi. Bu maddeyi neden gündeme getirmediklerini anlamadık.. Bunu satacaksanız da gizli saklı yapmayın. Muhalefet partisi olarak bizlerin de bilgi sahibi olmasını istiyoruz dedi.

Honca, Cadde Çöküyor Kimin Umurunda

Fatih Caddesi Çayırova’nın kanayan bir yara gibi. Önerge ile buraya bir çözüm bulun dedik. Sonuçta Fatih Caddesi’ni onaracaklar ama nasıl olacağını da bilmiyorlar. Yenimahalle’de kurulan Pazar dolayısı ile giriş çıkışlar kapanmış bir vaziyettedir Allah korusun kurulan bir Pazar gününde bir yangında, bir hasta olayında yetkililer nasıl bir yol çizeceklerini merakla beklemekdeyiz diyerek sitemde bulundu Pazar yerinde konulan Pazar yeri Caddede bir tuvalet bile yok. Defalarca bu konuda önerge verdik ama kimsenin umurunda değil.

Honca, Kimse Kusura Bakmasın Dedi

Çayırova belediye meclis toplantılarında CHP gurup sözcüsü olarak alınan yanlış karalara tabiki tepkimizi gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Halkımızın verdiği güveni boşa çıkarmayacağız dedi. Emekçi yurttaşlarımız ile buluştuğumuzda bire bir kendilerinin yaşadığı sıkıntıları dile getiriyoruz . Haksızlığı hiçbir zaman kabul etmedik etmeyeceğiz diyerek sözleri ile konuşmasını noktaladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki