CHP Çayırovada Bayram Sevinci

CHP Çayırovada Bayram Sevinci
14 Eylül 2016, Çarşamba - 10:33

CHP Çayırova İlçe Örgütü Kurban Bayramı vesilesiyle bayramlaşma programı gerçekleştirdi. İlçe binasındaki bayramlaşma programına CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli Eski İl Başkanı Keramettin Gençtürk, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, İlçe Kadın Kolları Başkanı Suna Çınar, CHP Gebze İlçe Başkanvekili Mutlu Orhan, CHP Çayırova Belediyesi Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

CHP ÇAYIROVA BAYRAMLAŞMADA BULUŞTU

Programda ilk olarak CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya bir konuşma yaparak, “Ülkemizin büyük sorunları var. Bir darbe girişimi yaşadık. Sonrasında bir uzlaşı olurken AKP bunu bir cadı avına dönüştürdü. Bölgemizde de bu tür sorunlar devam ediyor. Yaşanan gelişmeleri milletvekilimiz açıklayacak.” dedi.

 

AKAR, CHP DİMDİK AYAKTA DURUYOR

Programda son olarak CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyleyerek, “93 yıllık bir parti olan CHP’de bugün bayramlaşmak için biraya geldik. 93 yılımızı kutladık. CHP bu ülkenin sigortasıdır. CHP var olduğu sürece Türkiye var olacaktır. Uzun süredir iktidardan uzağız. Devletin imkânlarını kullanarak devleti ele geçirenlere rağmen CHP ayakta durmaya devam ediyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Birden fazla terörle karşı karşıyayız. Cemaat terör örgütü olan FETÖ’nün devleti ele geçirilmesi izin verilmedi. Ancak onun dışında devam eden terör örgütleri devam ediyor.

 

AKAR, YENİKAPI MANİFESTOSU ÜLKENİN GELECEĞİDİR

Dini kendi istedikleri için kullanan cemaat terör örgütleridir. Yenikapı süreciden sonra toplumsal mutabakat oldu. Yenikapı mitingine genel başkanımız gitti. Kendi aramızda bunun tartışmasını yaptık. Yenikapı’da genel başkanımız bir manifesto açıklayarak ülkenin geleceği ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Bu sürecin sonunda toplumsal mutabakat devam edilmeli deniliyor. Ama böyle bir toplumsal mutabakat olamaz. FETÖ ile ilişkisi olmayanların bu süreçte mağdur olduklarını görüyoruz. 11 bin Eğitim-Sen üyesi terörist diye uzaklaştırılıyor. Eğer bunlar şimdiye kadar ilişkisi varsa sen buna izin vermişse cezalandırmamışsan sende suçlusun.

 

AKAR, CHP TÜRKİYENİN SİGORTASIDIR

Devletin teşvik ettiği veya insanlar çocuğunu kayıt ettiği dershaneye yetkilileri o bankaya para yatır dediği için oraya para yatıranlar da gözaltına alınıp tutuklanıyor. Bunlara her türlü imkân sunanlar ise suçsuzlar. Bizler bu konu ile ilgili olarak suçsuz olan herkesin sorununu çözmeye çalışıyoruz. CHP iktidarında Erdoğan dâhil olmak üzere bu kentin imamı olan Karaosmanoğlu ve Fikri Işık’tan da hesap soracağız. Bu nedenle daha çok çalışarak iktidar olmalıyız. Biz alanları terk etmeyeceğiz. Parti içi çekişmeyi bırakıp ülkenin geleceği ile ilgili üzerimize düşeni yapalım. 93 yıllık bir partiyiz ama bireyselliğimiz kurumsallığımızın önüne geçmiş. Bu ülkenin bizim partiye ihtiyacı var.” diye konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki