CHP Darıca’da Zafer yürüyüşü yapıldı

CHP Darıca’da Zafer yürüyüşü yapıldı
01 Eylül 2016, Perşembe - 11:58

CHP Darıca İlçe Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94’üncü yıl etkinlikleri kapsamında Zafer Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe yüzlerce Darıcalı, Türk Bayraklarıyla katıldı

Darıca'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıldönümü nedeniyle zafer yürüyüşü gerçekleştirildi. Ellerinde Türk bayrakları ile 10. yıl marşını söyleyerek yürüyen Darıcalılar, hep birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Çınaraltı'nda bir araya gelen vatandaşların yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Yürüyüşe CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Siyasi Parti temsilcileri, Darıcalı Muhtarlar, gaziler, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ATATÜRK İLKELERİ ETRAFINDAYIZ

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve istiklal marşının ardından bir konuşma yapan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk,  Türkiye’nin bugün farklı bir 30 Ağustos Zafer Bayramı kutladığını belirterek: “Kim unutturmak isterse istesin, her şeye rağmen 30 Ağustos bir Zafer Bayramıdır. Atatürk ilkeleri etrafında yan yana, omuz omuza, birlikte olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti’ne hiçbir güç engel olamaz. Biz ihmal etmeden, küçümsemeden, hiçbir engeli tanımadan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmakla görevliyiz. Laik ülkemizin ışığı hiçbir zaman sönmeyecektir, sonsuza kadar yaşayacaktır. Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

"3 BİLEŞİK DARBE GİRİŞİMİNİ ÖNLEDİ"

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, “15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin sonuca ulaşmamasında 3 bileşik başrol oynadı. Bunların birincisi basındır. Özgür basının o gece göstermiş olduğu duyarlı performans çok önemliydi. Ardından TBMM unsuru da bu kalkışmayı çökerten en önemli irade olmuştur. Sonuncusu ve en önemlisi ise halktır. Halkımız demokrasiye sahip çıkmak adına bir destana daha imza atmıştır. Eskiden de hep düşmanları ile mücadele etmeye alışık bir millet olduk.İtifak devletlerine karşı verdiğimiz tarihi mücadelenin ardından bugün hala terör örgütlerine yönelik mücadelemiz devam etmektedir. Ancak cumhuriyetimize yönelik yapılan tüm düşmanca tutumlarım üstesinden gelecek millet iradesine sahibiz.”dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki