CHP Darıca'dan pankartlı tepki

CHP Darıca'dan pankartlı tepki
19 Temmuz 2016, Salı - 13:25

Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları parti binalarına astıkları dev pankartla kalkışmaya yönelik tepkilerini belirttiler. Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları parti binalarına astıkları dev pankartla kalkışmaya yönelik tepkilerini belirttiler. Başkan Törk ise bir açıklama yaptı

CHP Darıca Gençlik Kolları İlçe Başkanı Yakup Törk’ün talimatı ile parti binasına astıkları pankartta, “Cumhuriyete, Demokrasiye ve Parlementer Sisteme Sonuna Kadar Bağlıyız. Darbelere Karşıyız” cümlesiyle kalkışmaya yönelik tepkilerini dile getirdiler. 

Yakup Törk ise yaptığı açıklamada ‘’Darbelere karşıyız... Güçlü demokrasi için bu sorularda soracağız:

1-Bazı noktalarda, teslim olan ve hiçbir şeyden haberleri olmayan erlerin, kalabalığa bırakılıp öldüresiye dövülmeleri, kimi yerlerde vahşice öldürülmelerini

2- Hukukun üstünlüğünden asla vazgeçilemeyeceğini?

3- Ötekileştirici ve tekçi politikaların darbelere zemin hazırladığını ve bundan vazgeçilerek parlementer sistemi güçlendirecek adımlar atılması gerektiğini? Muhalefetle uzlaşı içinde yeni bir anayasanın olmazsa olmaz bir hal aldığını?

4- Bir an evvel normal hayata dönüp sokaklarda başı boş provakasyon ortamları oluşmasına engel olunması gerektiğini?’’ dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki