CHP Darıca’dan SMS’li aidat!

CHP Darıca’dan SMS’li aidat!
15 Ağustos 2016, Pazartesi - 13:01

CHP Darıca İlçe Örgütü üyelerin aidat ödeme oranı sadece yüzde 3'te kalınca harekete geçti.

SMS yoluyla üyelik aidatı toplamaya başlandı. Aidatını ödemeyen üye ihraç edilmeyecek ancak seçilme hakkının yansıra parti içi seçimlerde seçme hakkından da mahrum kalacak.

İLK ÜÇ GÜNDE 150 PARTİLİ ÖDEDİ

CHP Darıca İlçe Örgütü Başkanı Yakup Törk projeyi hayata geçirdikten sonra ilk 3 gün içinde 150 üyenin SMS yoluyla üyelik aidatı ödediğini kaydetti. Başkan Törk, "Biz proje başladıktan sonra bin 500 üyemize ulaştık. Bin 500 üyemizden sadece 500'ü mesajımıza "Hayır" notu verdi ancak o arkadaşlar da aidatını partiye ödeyen arkadaşlar. Söylediğim gibi, 150 üyemiz, 'Evet' mesajı göndererek ödeme yaptı. Diğer yaklaşık bin 350 üyemiz ise henüz o mesaja 'Evet' veya 'Hayır' diye herhangi bir yanıt vermedi. Yani beklemedeler. Biz SMS kanalıyla aidat ödeyen üye sayısının 500 civarında bir rakamda sahip kalacağını öngörüyoruz. Çünkü içlerinde aidatlarını düzenli ödeyen üyelerimiz var. Aynı aileden çok sayıda parti üyesi var..." diye konuştu.

YÜZDE 50 ÇOK MÜMKÜN

CHP'de bir üyenin aidat ödemesinin çok önemli bir demokratik hakkın önünü açtığına işaret eden Yakup Törk yine sorularımız üzerine, "Parti aidatı ödemeyen üyenin üyeliğinin düşürülmesi söz konusu değil. Ancak parti aidatını ödemeyen üyeye seçme ve seçilme hakkı tanımıyoruz" dedi. Söz konusu proje öncesi CHP Darıca İlçe Örgütü'nde aidat ödeyen üyelerin tüm üyelere oranının yüzde 3 olduğunu kaydeden Törk, "Biz bu çalışmamız ile bu oranı yüzde 30'lara çıkartmak istiyoruz. Hatta yüzde 50'lere kadar dahi çekilebilir" dedi.

ÜYELERDEN 5, DELEGELERDEN 10 TL

CHP Darıca İlçe Örgütü bu çalışma kapsamında üyeleri ve üyeler tarafından seçilen delegeleri iki ayrı grupta kümeledi. Üyelerden 5, delegelerden 10 TL talep edildi. "CHP Darıca İlçe Başkanlığı üyelik aidatlarını cep telefonunuzdan aylık 5/10 TL tutarında ödemek için bu mesaja EVET yazarak cevaplayınız. Bu ödeme işlemini onaylayarak Turkcell Mobil Ödeme çerçeve sözleşmesini onaylamış olursunuz" yazılı mesajda ilgili linkte belirtildi. 8071 numaralı hat üzerinden yapılan çalışma kapsamında toplanan tutarın yüzde 100'ü CHP Darıca İlçe Örgütü'nün kasasına girecek. CHP İl Örgütü ve/veya CHP Genel Merkezi'ne herhangi bir oranda yüzdelik dilim aktarılmayacak. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki