CHP GEBZE 5 ARALIK’TA KONGRE YAPACAK

09 Kasım 2015, Pazartesi - 13:18

CHP’de kongre tarihleri netleşmeye başladı. Körfez ve Çayırova ilçelerinde 29 Aralık’ta, Gebze’de 5 Aralık’ta kongre yapılacak.

CHP’de 1 Kasım genel seçimlerinin geride bırakılmasının ardından gözler örgüt seçimlerine çevrildi. 12 ilçede de 6 Aralık tarihine kadar seçimler gerçekleştirilecek. İlçe kongrelerinin ardından ise il kongresi gerçekleştirilecek. Şu ana kadar CHP’de Çayırova, Körfez ve Gebze ilçelerinde kongre tarihleri netleşti. Diğer ilçelerin kongre tarihlerinin de en geç bir hafta içinde netleşmesi bekleniyor.

YILMAZ 14 KASIM’I BEKLEYECEK

CHP Gebze İlçe Örgütü’nün kongresi herhangi bir aksilik yaşanmadığı takdirde 5 Aralık tarihinde Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongrede 400 delege oy kullanacak. Bilindiği üzere 7 Haziran genel seçimleri öncesinde Gebze’de bazı karışıklıklar yaşanmış ve son olarak örgütün başkanlığına genel merkez tarafından Yakup Yılmaz atanmıştı. Şu an kongre için başka aday gözükmezken mevcut başkan Yakup Yılmaz, 14 Kasım tarihinden sonra aday olup olmamayla ilgili kesin kararını verecek.

KÖRFEZ VE ÇAYIROVA’DA 29 KASIM’DA

CHP Körfez ve Çayırova ilçe örgütlerinde ise 29 Kasım tarihinde kongreler gerçekleştirilecek. CHP Çayırova’da Selahattin Kaya’nın başkanlığa yeniden aday olacağı sanılıyor. Cihan Soyluçiçek de geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada ilçe başkanlığına adaylığını duyurmuştu

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki