CHP İl’de avukatlar mı yarışacak?

CHP İl’de avukatlar mı yarışacak?
14 Aralık 2015, Pazartesi - 14:07

 

CHP’de ana kademe ilçe başkanlıkları, gençlik kolları ile kadın kollarının kongreleri tamamlanırken gözler il başkanlığına çevrildi.

1 Kasım Seçimleri’nden bir ay önce il yönetiminin görevden alınmasıyla başkanlığa atanan Cengiz Sarıbay, oluşturduğu yönetimiyle beraber süreci bugüne getirdi.

27 Aralık’ta gerçekleşecek kongrede aday olacağını daha önce deklare eden ve bugün saat 11.00’de yapacağı basın toplantısı ile resmen açıklayacak olan Sarıbay’a ilçe başkanları da genel anlamda sıcak bakıyor.

 Bir dönem CHP Genel Merkezi’nde MYK üyesi olarak görev yapan, hatta genel başkan yardımcılığına getirilen eski milletvekili Hurşit Güneş, 7 Haziran ve 1 Kasım Seçimleri’nde Kocaeli listesinde yer bulamamıştı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, başka bir eski bakanın oğlu olan Utkan Güneş’e milletvekili aday listesinde yer vererek Hurşit Güneş’e bir nevi mesaj göndermişti.

Bir ara Kandıra İlçe Başkanlığı için adı geçen eski milletvekili Hurşit Güneş için son günlerde de il başkanlığına aday denildi.

Ancak aday çıkması haline seçimi alamayacağı matematiksel olarak da ortada bulunduğu için yeni bir Hurşit Güneş, Hikmet Erenkaya ve Yalçın Kuşkan birlikteliği kurulup bu sefer de avukat olan İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın karşısına yine avukatlık yapan ve milletvekilliği için aday olan Tamer Solakoğlu’nun ismi ısıtılıyor.

27 Aralık’ta gerçekleşecek olan kongrede Cengiz Sarıbay’ın karşısına Tamer Solakoğlu’nun çıkması bekleniyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki