CHP Kocaeli Gençlik Kollarında Başkan Murat Erinç oldu

04 Ocak 2016, Pazartesi - 13:41

CHP İl Gençlik Kolları’nın iki adaylı kongresi gerçekleştirildi. Mevcut başkan Gökhan Orhan ve Murat Erinç’in kıyasıya yarıştığı kongrede 297 delegeden 243'ü oy kullandı. Murat Erinç 126 oyla yeni başkan olurken Gökhan Orhan ise 116 oyda kaldı.Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kongreye Genel Merkez Parti Meclis Üyesi Didem Gültekin CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, Dilovası eski İlçe Başkanı İrfan Ertürk, ilçe gençlik kolları başkanları ve partililer katılarak destek verdi.

DİVAN BAŞKANI NİŞANCI OLDU

CHP İl Gençlik Kolları mevcut Başkan Gökhan Orhan ve Murat Erinç’in aday olduğu kongrede 2 liste sunuldu. 297 genç delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede, il gençlik kolları başkanıyla birlikte 21 yönetim kurulu üyesi ile 11 kurultay delegesi seçildi. Kongrede divan başkanlığını CHP eki Milletvekili Kemal Nişancı yaparken katip üyeliklerini Veli Beyaztaş ve Neslihan Merve Aktaş yaptı.

KONGRE 1,5 SAAT SARKTI

Saat 12.00 itibariyle başlaması planlanan kongre saat 13.30’da başladı. Kongrenin yapılacağı salonda bir tane bile parti bayrağı asılmamıştı ama her iki adayın da pankartları vardı.  Bu da CHP gençliğinin unutkanlığını gözler önüne seriyordu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun posteri de gecikmeli olarak salonda yerini aldı.

297 DELEGENİN OY KULLANDI

Kongrede Dilovası İlçe yönetimi olmamasından dolayı Dilovası ilçesinden oy kullanılmadı. Listelerde yer almayan Dilovası’nın 3 delegesi oy kullanamayınca oy kullanan delege sayısı 300’den 297’ye düştü. Kongrede İzmit 79, Kandıra 8, Gebze 52, Gölcük 31, Kartepe 17, Çayırova 17, Darıca 24, Derince 27, Körfez 23, Karamürsel 11, Başiskele 9 delege ile kongreye katıldı.

SOLUNDAN BİRLİK OLMAYA GELDİK

CHP Gebze ve Çayırova Genlik Kolları üyeleri salona ellerinde Gökhan Orhan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte olduğu pankartı taşıyarak ve “Batının solundan birlik olmaya geldik” sloganı atarak içeri girdi. Kongre tam başladı derken Çayırova’dan gelen Delege Barış Güvenoğlu isimli vatandaş salonda fenalaştı. Partililer Güvenoğlu’nu yere yatırarak ilk müdahaleyi yaptı.

SİZ BİZE ÖRNEK OLUN

Kongrede konuşma yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Yol arkadaşlarım sizleri içtenlikle selamlıyorum. Türkiye’nin çimentosu nasıl CHP ise sizlerde CHP’nin çimentosusunuz. Ben her iki arkadaşıma başarılar diliyorum. Hiçbir zaman, hiçbir yerde iki adayımızı da kayırmadık kayırmayacağız. Seçilen arkadaşımızla yolumuza devam edeceğiz. İkisi de bu partinin evladı” dedi.

GENÇ ARKADAŞLARI YETİŞTİRELİM

Kongrede adaylardan ilk olarak söz alan Murat Erinç, “İlçe ziyaretlerimizde tespitlerimizde haklı çıktık.  Arkadaşlar yoldaş olabiliriz demiştik. Genç kardeşlerimizi yetiştirmemiz gerekiyor. Kemalist nesil yetiştirme planlarımız var. Sadece teoride kalmayacağız. Ziyaretlerimizde stajyer yöneticilik dedik. Özellikle partiye yeni katılacak liseli kardeşlerimize bu stajyer yöneticiliği uygulayacağız.” Dedi.

BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ

Başkan adayı Murat Erinç. Konuşmasına şöyle devam etti, “ İlke ve politikalar üretip ortaya koymamız gerekiyor.  Kocaeli’de natif kent konseyi kuracağız. Bu projeleri Murat erinç tek başına yapamaz. Yönetimiyle de yapamaz. Örgütçülük ve birlikte mücadele ile hep birlikte başaracağız. Birlik olmak zorundayız” dedi.

HALK İÇİN SİYASET YAPACAĞIZ

Ardından söz alan mevcut başkan Gökhan Orhan ise, “inançlıyız ve kazanacağız. Biz bu yola çıkarken bu gücü Deniz Gezmiş’lerden ve Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. Aldığımız mirası geleceğe taşımak boynumuzun borcudur.  Meselemiz sadece il gençlik kolları başkanlığı değildir. Meselemiz Kocaeli’yi tekrardan solun kalesi yapmaktır. Asla ve asla kimseye hesap vermeyeceğiz. “ dedi.

HERKESLE KONUŞACAĞIZ

Başkan adayı Orhan, “Bu partinin vicdanı olan İbrahim Turgut ve Selman Yıldırım ile geçmiş dönemlerdeki gençlik yapılanmalarını konuşacağız.  Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya ile yerel yönetimleri konuşacağız. Hurşit Güneş Hocamız ile gençliğin ekonomik sorunlarını konuşacağız. İlhan Cihaner ile insan haklarını konuşacağız. Her ilçede eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. “ dedi.

OY KULLANMA 18,00’DE BİTTİ

Başkan adayı Orhan konuşmasına şöyle devam etti, “Bu sorumlulukla partimizi iktidar, genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan yapana kadar aldığımız nefes bize zulümdür. İlk sözümüz halk, son sözümüz halk şiarıyla mücadeleye devam” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. Oy kullanımı saat 18.00’a kadar devam etti. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki