CHP milletvekili adayları basınla buluştu

28 Eylül 2015, Pazartesi - 13:26

CHP Kocaeli İl Örgütü 1 Kasım seçimleri için genel merkez tarafından belirlenen 11 adayı basın karşısına çıkardı, gündem seçimler ve Kocaeli oldu

CHP Kocaeli İl Örgütü 1 Kasım seçimleri için genel merkez tarafından Kocaeli adına belirlenen 11 milletvekili adayını basın karşısına çıkardı. Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan Hoşgör Pastanesinde yerel basın ile kahvaltıda buluşan milletvekili adayları tanıtım programına CHP Kocaeli İl Örgütü Başkanı Cihat Altunyuva, İl kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya da eşlik etti.  Kahvaltıda gündem 1 Kasım seçimleri ve Kocaeli oldu.

 

SANDIKTA HESAP VERECEKLER

Kahvaltı öncesi açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, ” 7 Haziran seçim sonuçlarını kabul etmeyenler ve hazmedemeyenler ülkemizi yeninden bir seçime götürüyor. 1 Kasım seçimlerinde ülkemizi karanlığa mahkum edenlerden sandıkta halkımız hesap verecektir. Bugün, tüm milletvekili adaylarımızla bir araya gelerek kentimizin basını ile buluştuk. 1 Kasım seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Önce insan, önce birlik önce Türkiye diyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

İSTANBUL’UN ÇÖPLÜĞÜ OLMAMALIYIZ

Ardından konuşan milletvekli Haydar Akar, Kent kamuoyunu hem sungurlu hem de taş ocakları konusunda daha duyarlı olmak zorunda. Bizler, bu konularda her zaman gereken tavırları ve tepkileri gösterdik. Özellikle Kandıra’da yapılacak olan OSB hakkında ciddi bir çalışmamız var. Sungurlu barajı bir ihtiyaçtır. Ama Kocaeli, İstanbul’un çöplüğü yapılmamalı. Kocaeli gibi hızla büyüyen bir kentin tüm kaynakları İstanbul’a aktarılmamalı.

 

HALIDERE VALİNİN ELİNDEDİR

Cengiz Topel’in vehameti ise artık komik bir duruma geldi. Her seçim öncesinde Cengiz Topel’i gündeme getirmeye devam ediyor. Ülke ve kent sahipsiz bir durumdadır. Bu kent abi modeli ile yönetilemeyecek kadar önemli bir kenttir. Bu kente en büyük zararı veren İbrahim Abi bunları iyi bilmeli. Halıdere deki taş ocaklarının süresi 20 Eylül’de sona erdi. Ama orada yaşayan insanların sorunlarını gidip yerine görselerdi 20 Eylül’ü beklemelerine gerek yoktu. Vali bey oradaki durumu yerinde görseydi Halıdere’yi kapatırdı. Vali’nin iki dudağı arasında olan bir durum bu” dedi.

 

AKP GEBZEDE HİÇ OLMADI

AK Parti Gebze’de etkinliğini kaybedip çözünme sürecine girer mi? sorusunu yanıtlayan milletvekili Tahsin Tarhan, “Gebze AKP’de çözülme yok. Çünkü  AKP Gebze’de hiç olmadı. Hiçbir şekilde bir teşkilatı yok, çalışmaları yok. Gebze’de bizim açımızda baktığımızda oldukça düşük bir oy oranına sahibiz. Ama bu durumu değiştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Biz, çok iyi bir çalışma ile Gebze’de oyumuzu yüzde 2-3 arttırabiliriz. Ama daha iyi bir çalışma ile İzmit’te oyumuzu yüzde 5-6 arttırabiliriz. Gebze’yi ilgilendiren konularda iyi projeler ortaya koyabilirsek daha iyi sonuçlar elde edebiliriz” dedi

 

O ZAMAN ANLAMIŞTIM

CHP Kocaeli 4.sıra adayı Turan Dumlu ise, “7 Haziran seçimleri öncesinde ben CHP’nin 4 Milletvekili çıkaracağına inanıyordum. Çünkü o dönemde konuştuğum insanlar ‘biz HDP’nin barajı aşması için HDP’ye oy vereceğim’ diyordu ve ben o zaman daha 4 Milletvekili çıkaramayacağımızı anladım. Ama önümüzdeki seçim öncesinde kendi bölgemde yaptığım konuşmalarda gördüm ki insanlar CHP’ye oy vermeye karar vermişler. Bence bu seçimde kentimizden dört ya da beş milletvekili çıkarabiliriz.

 

SONLANMASI İÇİN TALEP EDECEĞİM

Bu ülke hepimizin. Bizler bu ülkede Türk, Kürt, Çerkez olarak yüzyıllardır beraber yaşadık. Hepimiz aynı gemideyiz. Eğer bu gemi batarsa hepimiz batarız. Ben, buradan söz veriyorum eğer milletvekili seçilirsem tüm parti liderlerine bir çağrıda bulunarak bir araya gelerek ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulması için çalışma yapmaları konusunda talepte bulunacağım” ifadelerini kullandı.

 

MESAJA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ

Sonrasında konuşan milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “1 Kasım sonrasında yeni beklentilerde ortaya çıkabilir. Bizim önceliğimiz seçmenin bize verdiği mesajı doğru okumak. AKP’nin ülkeye yaptığı tahribatın izlerini silmek için zeytin dalı uzatmaya devam ettik. 7 Haziran seçimlerinden sonra neler yaşandığını biliyorsunuz. Birden bire ortaya çıkan terör olaylarından  tutun da “artık yeter kim olursa olsun anlaşın ve barış olsun” diyen milletimiz için taşın altına elimizi koyduk. Biz bu saatte ‘şu olursa bu yaparız bu olursa şöyle yaparız’ diyemeyiz. 1 Kasım’da seçmen bize nasıl bir mesaj verirse ona göre davranacağız” dedi.

 

 ELEŞTİRİMİZDE AYRIMCILIK YOK

Kahvaltı programının sonunda konuşan  milletvekiliTahsin Tarhan , “ Kandırılıyoruz. Biz sadece CHP’olarak iktidar partisini eleştirem üzerine bir siyaset geliştirmedik. Ama siyaseti öyle bir daralttılar ki bu ülkede HDP’yi eleştirdiğimizi görmek istemeyenler bizi sadece AKP’yi eleştiriyoruz gibi bir algı yaratıyorlar. Şimdi ben size soruyorum. Çözüm sürecinin tarafları kimlerdi? Biz,her ortamda masanın bir tarafında HDP’nin olduğunu söyledik. Kimsenin kime oy vereceğini belirleme şansımız böyle bir dayatmamız da yok.

 

İYİ Kİ OY VERDİLER

7 Haziran seçimlerinde akıllı milletimiz bir plan yaptı ve bu plan tuttu. AKP’nin iktidar olmaması için mecliste 4’üncü bir partiye ihtiyaç vardı. Milletimiz iyi ki oy verdi ve HDP meclise girdi. Herkes istediği partiye oy verir. Bu ülkedeki tüm sorunlar hepimizi ilgilendiriyor.  Bizim önce bunu düşünmemiz gerekiyor. Biz her zaman yanlışa yanlış demekten kaçmadık. Ama maalesef tek bir pencereden baktığınızda sadece size gösterilene göre hareket ederseniz” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki