CHP-Vali buluşması

CHP-Vali buluşması
02 Ağustos 2016, Salı - 14:09

CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Fatma Kaplan Hürriyet, Tahsin Tarhan ve CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na 15 Temmuz ve ardında yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere ziyarette bulundular.

Vali Guzeloglu'nun makamında gerçekleşen ziyarette neler konuşulduğunu söyleyen CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Son zamanlarda bazı haksız uygulamalar ve şikayetler geliyor. Bu konularla ilgili olacaklar için dikkat ve özveri rica ettik" dedi.

'DİKKAT VE ÖZVERİ RİCA ETTİK'
15 Temmuz Başarısız Darbe Girişimi ve sonrasında yaşananlar hakkında Vali Güzeloğlu ile genel değerlendirmeler yaptıklarını belirten CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Son günlerde gündeme dair zaman zaman açıklamalar yapıyoruz. Bazı haksız uygulamalar ve şikayetler geliyor. Bu konularla ilgili olacaklar için dikkat ve özveri rica ettik" şeklinde konuştu.

'SUÇLULAR CEZALANDIRILSIN'
OHAL yasası kararı uyarınca kapatılmasına karar verilen gazeteler hakkında konuştuklarını belirten Hürriyet, "Çok sayıda gazeteci arkadaş açıkta kaldı. Tabi ki hükümet patronlar ile ilgili araştırmalar yapsın suçlular ise cezalandırsın. Ekmek parasından başka derdi olmayan gencecik insanlar şu an işsiz kaldılar. Bu konuda bir çözüm bulunması gerektiğini söyledik. Gazeteleri kapatmak yerine kayyuma devredilebilirdi. Sayın Vali Bey bu konudaki hassasiyetlerimizi bildigini ve katıldığını belirtti" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki