CHP’de kongre süreci başlıyor

16 Haziran 2015, Salı - 16:54

En son 2012 yılında kongrelerini yapan ve seçimler nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılması gereken kongrelerini erteleyen CHP’de kongre süreci başlıyor.

 

CHP, önümüzde ki süreçte il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirecek. CHP’de kongreler delege seçimleriyle başlayacak.

CHP’de gözler İl başkanı Cihat Altunyuva ve ilçe başkanlarına çevrilirken, Gebze eski ilçe Başkanı Sedat Tatar değerlendirmelerde bulundu. 2012 yılında yapılan kongrede seçilmiş başkan olan ancak 7 Haziran seçimlerinde Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifade eden Tatar yeniden adaylığa açık kapı bırakırken,  öncelikle ülke meselelerinin hallolması gerektiğini söyledi. Tatar, “Siyaset bir yaşam biçimidir. Varım ya da yokum demek doğru değil. Örgüt kendi içinde seçimini yapacak. Ama önümüzde çözülmesi gereken ülke sorunları, Hükümet ve Koalisyon görüşmeleri var.” Dedi. 

DEMOKRATİK KURALLAR İŞLEYECEK

Koalisyon sürecinin bitmesinin ardından kongrelerin tartışılabileceğine dikkati çeken Tatar, “Demokratik kurallar işleyecektir. Önce delege seçimleri yapılacak. Partimizin hayrına olacak kararlar alınacaktır. Şu an adaylık için bir şey söylemek doğru değil. Ben bu zamana kadar hiç kendim aday olmadım. Gelen talep üzerine hareket ettim. Bundan sonra ki süreci hallettikten sonra bakacağız.” Dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki