CHP’de o isimler oy kullanamayacak

CHP il Başkanı Cihat Altunyuva kongre süreçleriyle ilgili konuşarak, “20 Mart tarihi itibariyle partiye üye olanlar, delege seçiminde oy kullanamayacak fakat delege seçiminde aday olabilecekler” dedi
25 Temmuz 2015, Cumartesi - 23:34

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva, il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kongre süreçleri ile ilgili genel merkezden ellerine ulaşan bilgileri basın mensuplarına aktardı. Kongre süreçlerine dair tüm kuralları açıklayan Altınyuva ayrıca tüm ilçelerin üye sayılarını açıklayarak, “ 20 Mart 2015 tarihi itibariyle partiye üye olanlar, delege seçiminde oy kullanamayacak fakat delege seçiminde aday olabilecekler” dedi.

DENETLEMELERİ BİZ YAPACAĞIZ
Açıklamasında Altunyuva, “En son Salı 28 Temmuz üye listeleri ile birlikte 2015’e genelgemiz ulaştı. Bu genelgemizin başlangıcında üye listelerinin delege seçimine yönelik izlenecek yollar yer alıyor. Devamında ise askı ile ilgili hükümler yer alıyor. Listeler, 28 Temmuz Salı günü saat 10:00’da askıya çıkarılıp, 3 Ağustos Salı günü saat 18:00’de askıdan indirilecektir. Askıya çıkarıldığına ve indirildiğine dair tutanakların tutulması ve askılardaki listelerin denetlenmesini il başkanlığı olarak biz yürüteceğiz. Aynı zamanda bu süreçte itirazlar devam edecektir. Tüm bu hükümlerin sonucunda listeler belirlenecektir. İtirazlarla ilgili sadece kişi kendi adına itirazda bulunabilir.

LİSTELERE EKLEME-ÇIKARMA OLAMAYACAK
Örneğin bu çizelgelerde yer almayan yeni üye isimleri hiçbir şekilde ilave edilemeyecektir, ekleme yapılamayacaktır. Ayrıca çizelgede adı yer alan üyemiz çizelgelerden çıkartılamayacaktır. Bu yetki sadece ve sadece genel merkezimizin elindedir. Üye çizelgelerin bütününde kişilere yönelik il ve ya ilçe yönetimince yapılamaz. Elimizde örneği yok ama hükümlerde belirtilen hususlara göre kongrelerin seçim süreci başladığı için kongre takvimi bitene kadar olağanüstü il ve ya ilçe kongresi yapılamaz. Kongreler takvimi süresinde il ve ya ilçe danışma toplantıları gerçekleştirilemeyecektir.

O İSİMLER DELEGE SEÇİLEMEYECEK
İl başkanlıkları il ve ilçe kongreleri takvimine bağlı kalarak delege seçimi takvimi en son 10 Ağustos tarihinde genel merkeze bildirilmiş olması gerekiyor. Görevlendirilecek ilçe yöneticilerin görev yerleri ve sandıkları da 10 Ağustos’a kadar belirtilmesi gerekiyor. Delege seçimleri ilgili muhtarlık bölgesi delege seçimi için görevlendirilenler, görevlendirildikleri bölgede delege seçilemezler. Yine önümüzdeki günlerde genel merkezimiz tarafından bir genelge elimize ulaşacak ve il delege sayılarının ilçelere dağılımı ve diğer kuralları açıklanacaktır.

28 TEMMUZ’DA ASKIYA ÇIKACAK ÜYE SAYILARI
Başiskele 638, Çayırova 1674, Darıca 2012, Derince 2694, Dilovası 383, Gebze 3936, Gölcük 2212, İzmit 8210, Kandıra 768, Karamürsel 809, Kartepe 1535 ve Körfez 2262 üye sayısı ile toplamda 27 bin 135 üye sayısı. Mahalle bazında ise en çok sayıda ilk üçte Derince Yenikent Mahallesi 779, Gebze Osman Yılmaz Mahallesi 623 üye, İzmit Yahya Kaptan Mahallesi 581 üye ile yer alıyor.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki