CHP’de tüm kutlamalar iptal edildi

08 Eylül 2015, Salı - 11:17

CHP Kocaeli İl Örgütü, 9 Eylül tarihi olan kuruluşunun 92’nci yıldönümünü hain terör saldırıları sonucunda artan şehit haberleri nedeniyle bu yıl pasta keserek kutlamayacakCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kocaeli İl Örgütü Başkanı Cihat Altunyuva, parti binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Hain terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden askerlerimiz için morali bir hayli bozuk olan Altunyuva, cumhurbaşkanı ve başbakanı eleştirdi. 9 Eylül için de konuşan Altunyuva, “Partimiz 9 Eylül Çarşamba günü itibariyle 92 yaşına girecek. Bu konu ile ilgili ilçelerde ve il başkanlığımızda her yıl düzenlediğimiz yaş günü pasta kesme işlerini hain terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden askerlerimiz için bu sabah aldığımız karar ile yapmayacağız. Örgüt olarak sadece 9 Eylül Çarşamba günü saat 12:30’da Saray Yokuşu’nda bulunan Atatürk Heykeli’ne çelenk bırakacağız” dedi.

SÖZÜ BİTİRMEYECEĞİZ

Gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP Kocaeli İ Örgütü Başkanı Cihat Altunyuva, “Ülkemiz acı bir Pazar günü yaşadı ve hala acımızı hissetmeye devam ediyoruz. Sıkıntılar, sorunlar dertler sürüyor. Sayılarını henüz bilemediğimiz ve resmi açıklaması hala yapılmayan saldırıda şehit düşen askerlerimize rahmet diliyorum. Ailelerine ve ulusumuza baş sağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. İçimiz kan ağlıyor, ‘sözün bittiği yerdeyiz’ derler ya biz bu sözü bitirmeyeceğiz. Bu işin peşini bırakmayacağız. BİR PLAN UYGULAMAYA KONDUGenel merkezimiz ve genel başkanımız bugün tüm programlarını iptal ederek, terör saldırıları adına MYK’yı olağanüstü toplantıya çağırdı. Gerek başbakan gerek cumhurbaşkanı bir önceki hain saldırılarda şehit düşen askerimizin tabutu başında acılarımızı miting alanına çevirdiler. ‘Daha çok şehit gelecek mutlu olun’ sözleriyle açıklamalar yapıyorlardı. Bu belli bir planın uygulamaya konduğunun anlamına geliyor ben kendimce öyle yorumluyorum.

NASIL BİR DEVLET YÖNETİMİ?Edinilen bilgilere göre dünkü saldırı saat 15.00-15.30 civarında gerçekleşmiş. Saat 18.00 civarında terör örgütü PKK’nın yandaşı olan bir internet haber sitesinden 215 türk askerini öldürdük’ başlıkları adı altında haberler yapılıyor. Olay ilan ediliyor ve başbakan saat 19:00’da memleketi Konya’da şen şakrak biçimde milli maçı seyrediyor. Garibim, babasını yitirmiş 3 yaşındaki şehit çocuğunu da almış kucağına… Konuşmak istemiyorum bu konuda ama onu bile kullanıyorlar. Aynı saatlerde genelkurmay başkanı nerede? Genelkurmay başkanının o saatlerde nerede olduğu bilinmiyor. Tatilde dendi Bodrum’da dendi. Gece yapılan güvenlik zirvesi toplantısına bile geç girdi. Bizde ekranlar başında haberimiz yok milli maç izliyoruz. Nasıl bir devlet yönetimi, nasıl bir anlayış aklım almıyor.

ÇİRKİN VE AYIP BİR BAKIŞ AÇISI

Yine dün gece yandaş, havuz medyası kanalın birinde, TMSF tarafından cumhurbaşkanının akrabalarına devredilen kanalda ‘al gülüm ver gülüm’ programı yapılıyor. Ve ‘gazetecilik mesleğinde olduğum için utanç duyuyorum’ diyen bir gazeteci bozuntusu yalandan soru-cevap yapıyor. Cumhurbaşkanı lafı ne kadar kıvırmaya çalışsa da lafı getirdiği yer ‘400 vekil verseydiniz bunları yaşamayacaktık’ sözleri oldu. Ne kadar çirkin, ne kadar ayıp bir bakış açısı bu. Çözüm sürecini başlattım, bitirdim ile olmuyor. Bu işler çocuk oyuncağı değil! Yazıktır günahtır bu kadar fidan gidiyor. Kişisel hırslarını tatmin etmek için bu gençlerimiz can veriyorlar.

AKP’YE HADDİNİ BİLDİRİN!

Olay ne seçim ne de CHP-MHP olayı değildir. Ülkemiz adına çok kötü günler yaşıyoruz. Bu kötü gidişe demokrasi sınırları içerisinde dur demek bizim asli görevimizdir. 1 Kasım’daki seçimlerde de en büyük görev sandığa gitmekle yurttaşlarımıza düşüyor. Sandığa gidin AKP’ye haddini bildirin! ‘Yurtseverim, milliyetçiyim, vatanseverim, Atatürkçüyüm, bayrağımı, mili marşımı seviyorum ve bunlar için ölümü göze alırım’ diyen herkes AKP’ye 1 Kasım’da dersini vermelidir. Artık yeter!

BU YIL PASTA KESMEYECEĞİZ

9 Eylül partimizin kuruluş yıldönümü tarihidir. Partimiz Çarşamba günü itibariyle 92 yaşına girecek. Bu konu ile ilgili ilçelerde ve il başkanlığımızda her yıl düzenlediğimiz yaş günü pasta kesme işlerini hain terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden askerlerimiz için bu sabah aldığımız karar ile yapmayacağız. Bunların iptal edilmesini ve herhangi bir kutlama programı yapılmamasını ilçelerimize ve partililerimize bildirdik. İl Örgüt olarak sadece 9 Eylül Çarşamba günü saat 12:30’da Saray Yokuşu’nda bulunan Atatürk Heykeli’ne çelenk bırakacağız” ifadelerine yer verdi.

DÜŞÜŞÜN NEDENİNİ AÇIKLADI

Milletvekili aday sayıları ile ilgili de konuşan il örgütü başkanı Cihat Altunyuva, “Başvurular parti genel merkezimize yapıldığı için şuanda elimize ulaşan net bir sayı yok. Basından okuduğumuz haberler doğrultusunda dünkü rakam 13’müş. Son gün 20’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Sayının düşme nedeni ise listelerin değişmeyeceği yönündeki iddialar ve insanların kendi değerlendirmelerindeki tutumları olabilir. Fakat en önemli nedenlerin başında ise kamuda çalışan arkadaşlarımızın istifa etmeleri gerekliliği ve göze alacak risk olduğunu düşünüyorum. Bu konuda istifa eden arkadaşlarımıza işlerine geri dönüşlerinde zorluklar çıkartılabiliyor. Bu sebepten biraz düşüş oldu” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki