CHP’den MHP'ye Ziyaret

CHP’den MHP'ye Ziyaret
23 Ekim 2016, Pazar - 13:14

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi, Saadet Partisi İl Teşkilatı'nı ziyaretinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı'na ziyarette bulundu.

Ziyarette CHP İl yönetiminin yanı sıra MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü ve yönetimi ve İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz yer aldı. MHP İl binasında gerçekleşen ziyarette Kocaelispor’a da değinen Ünlü ve Sarıbay, "Bir dahaki il başkanları toplantımızı biraz erkene almayı düşünüyoruz. Kocaelispor'a ziyarette bulunmayı da beraber diğer il başkanlarımıza önereceğiz" şeklinde konuştular.

ÜNLÜ: İLKLERİN MİMARIDIR SARIBAY

Ziyaret sırasında ilk konuşma yapan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, "Bugün uzun yıllardan sonra ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ziyaret ediyor. Ailemdeki sosyal demokratlardan çok duyduğum bir isimdi, Cengiz Sarıbay. CHP’nin zor dönemlerinde il başkanlığı görevine getirilmiş başarılı bir avukat olarak da çok duymuştum. Kocaeli’deki il başkanları toplantısının mimarı da Sayın Cengiz Sarıbay’dır. Hep ilkleri yapıyor, bugün MHP’yi de ziyaret ederek. CHP olarak MHP’yi ilk ziyaret eden il başkanı diye siyasi tarihe de geçtiniz. İnşallah biz de iadeyi ziyarette bulunacağız. Kocaeli’de kimimiz sanayici kimimiz esnaf kimimiz avukatız. Ama yolda hep merhabalaştığımız insanlarız. Siyaseti seviyeli bir şekilde götürmek de il başkanlarına düşüyor" şeklinde konuştu.

SARIBAY: EN YAKIN HİSSETTİĞİM ÜNLÜ OLDU

Ünlü’nün ardından konuşma yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, "Türkiye’de bir yumuşamaya ihtiyaç ar. Yeterince düşman var, biz de kendi içimizde ayrışırsak bunun altından kalkamayız. Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmalarıdır. Farklı düşünebiliriz. Türkiye'ye örnek olacak il başkanları toplantısını gerçekleştirmek için yola çıktığımızda kendime en yakın hissettiğim il başkanı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü oldu. Zaman zaman çatlak sesler çıkıyor ama genel merkezlerde yaşanan siyasi gerilimi burada yansıtmayacağız. Yansıtmamak gerekiyor. MHP Türkiye siyaseti içerisindeki en eski partilerden birisi. Milliyetçilik'te de Devrimcilik'te de ülkenin kurucu değerlerine sahip çıkma noktasında birçok ortak noktamız var" sözlerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki