CHP’li başkanlar il kongresi için buluştu

CHP’li başkanlar il kongresi için buluştu
12 Aralık 2015, Cumartesi - 11:26

 

CHP’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, tüm ilçe başkanlarını yemekte bir araya getirerek, 27 Aralık’ta yapılacak olan il kongresi için fikir alış verişinde bulundu

 

CHP’de tüm ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından tüm seçilmiş ilçe başkanları İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın organizasyonu ile Teona Otel’de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen akşam yemeğine tüm ilçe başkanları katılım gösterdi. Kongre sonucu bir araya gelen ilçe başkanları kendi aralarında partinin geleceği için  durum değerlendirmesi yaparak 27 Aralık ‘ta gerçekleşecek olan il kongresi için fikir alış verişinde bulundu. Yemek öncesi Küçükkaya basın mensuplarına açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya, “Cengiz Ağabey, bizim canımız ciğerimiz. Uyarsa destekleriz, uymazsa desteklemeyiz” şeklinde konuştu.

 

YOL HARİTASI OLUŞTURACAĞIZ
Tüm ilçe başkanları adına yemek öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Küçükkaya, “önümüzde ki süreçte Kocaeli’nin yol haritasını belirlemek ve neler yapacaklarını konuşmak için tüm ilçe başkanları ile bir araya geldik. Önümüzde il kongresi ve kurultay var. Daha da ötesinde 2019 genel seçimleri için bir yol haritası oluşturmak adına bir araya geldik. Partinin yönünü, yapısını nasıl yapabiliriz? Bunu parti örgütü emekçileri tarafından belirlemek için bir araya geldik. CHP geniş bir parti kitlesidir. Yol haritasının ilk toplantısını gerçekleştirdik.

 

BİR NEFES OLURSAK…
Bu akşam tabi ki de ilçe başkanlarımız ile il kongresini konuşacağız. CHP istişarelerle başkan belirleyecek bir yapıda değil. CHP fikirlerin yarıştığı bir partidir. Önce biz ilçe başkanları bir araya gelebileceğiz ki örgütümüze bir yol haritası çizelim. Bunun için zemin oluşturmamız gerekiyor. Kimlerin il başkanı olacağı sadece bir teferruattır. Destekleyeceğimiz il başkanı, hatta genel başkan, parti meclisi ve kurultay noktasında da ilçe başkanları olarak bir nefes olursak birçok şeyi şimdiden aşarız. Seçime ramak kala yapılacak etkinlikleri çok başarılı olduğu söylenemez” dedi.

 

SARIBAY’A DESTEK OLACAK MISINIZ?
İlçe Başkanları olarak aday olmayı düşünen ve tek kriteri ilçe başkanlarının desteği olan Sarıbay’a destek olacak mısınız?” sorusu için Küçükkaya, “Ben ve bütün ilçe başkanları örgütüyle görüşüyor. Biz birlikte oturacağız ve birlikte karar vereceğiz. Hepimiz vizonunu ortaya koyacak. Cengiz Ağabey, bizim canımız ciğerimiz. Uyarsa destekleriz, uymazsa desteklemeyiz. Ama bunu tek başına ‘Küçükkaya şunu, bir başka başkan bunu destekliyor’ diye örgüte siyasal vizyon koymak istemiyoruz. CHP’nin şu zamanda ihtiyacı olan tek şey birbiriyle kucaklaşmasıdır. Çok ses, çok farklılık olsun ama aynı zihniyette olsun. Sarıbay’ı sadece CHP değil, tüm kent seviyor” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki