CHP’li gençlerde Erinç görevi devraldı

07 Ocak 2016, Perşembe - 13:40

 

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP İl Gençlik Örgütü’nün kongresinde başkan seçilmesinin ardından görevi eski başkan Gökhan Orhan’dan gerçekleşen devir teslim töreni ile devraldı. 

CHP İl Gençlik Kolları Örgütü’nün kongresi 3 Ocak Pazar günü gerçekleştirilmiş ve mevcut başkan Gökhan Orhan, Murat Erinç’e 125-116 oy oranı ile 9 oy ile seçimi kaybetmişti. CHP’li gençlerde önceki akşam ise devir teslim töreni gerçekleştirildi. İl binasında gerçekleştirilen törende eski başkan Gökhan Orhan, görevini Murat Erinç’e devretti. Törene İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ilçe başkanları ve partili gençler katıldı 

İKİMİZDE HIRS YAPMADIK
Düzenlenen tören ile görevini devreden Gökhan Orhan, “Pazar günü gençlik kolları kongremizi gerçekleştirdik. Kongremizin amacı Kocaeli gençliğinin birliğini sağlamaktı. Murat kardeşim de ben de hırs yapmadık. Sandıktan kim çıkarsa çıksın CHP’nin kazanacağını söyledik. Büyüklerimize örnek olacak bir kongreye imza attık. Eminim ki bundan sonraki kongrelerde de böyle olacaktır. Bundan sonra görev alacak başkanıma ve yöneticilerimize başarılar diliyorum. Biz her zaman partimizin emrindeyiz” dedi. 

VALLAHİ ÖRNEK OLDUK
İlçe başkanlarına seslenen İl Gençlik Kolları Murat Erinç, “Hazır ilçe başkanlarımız buradayken bir şey söylemek istiyoruz. Biz vallahi sizlere örnek olduk. Artık sizlerden de böyle şeyler bekliyoruz. Pazar günü yaptığımız kongre tarihe geçecek. Bu salonları doldurduğumuz gibi alanları da dolduracağız. Artık biz kavga etmeyeceğiz. Fikir ve siyaset üreteceğiz. Ben Gökhan başkanıma da bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerine her zaman ihtiyacımız olacak” şeklinde konuştu.
SESİNİ HİÇ YÜKSELTMEDİ
Devir teslim töreninde son olarak konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Ben öncelikle gençlerimize teşekkür ediyorum. Size orada bize örnek olun dedim. Siz de sözünüzü tuttunuz ve örnek oldunuz. İl başkanlığına apar topar atandığım dönemde 4 ay Gökhan kardeşimle çalıştım. Bir gün dedikodu yaptığını görmedim. Bir gün sesini yükselttiğini görmedim. Her görevi yaptı. Murat kardeşimiz de parti emekçisi. Şimdi bayrağı o devralıyor. Ben kimin seçilirse seçilsin, aynı şekilde çalışacağını biliyordum. Kazanan Murat kardeşimiz oldu. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki