CHP’li Hakan Tanta istifa etti

25 Kasım 2015, Çarşamba - 12:20

CHP İl yönetiminde yer alan ve CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olan Dt. Hakan Tanta, yönetimindeki görevinden ‘aday olup il yöneticiliğine devam etmek bana yakışmaz” diyerek istifa etti.

CHP il yöneticisi olan Dt. Hakan Tanta, CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olduğu için il yönetimindeki görevinden istifa etti. Her hafta Salı günü toplanan CHP İl Yönetimi toplantısı öncesi toplantıya katılan Hakan Tanta, yönetici arkadaşlarına ve il başkanı Cengiz Sarıbay’a duygusal bir veda konuşması yaptı. Duygusal bir şekilde yönetici arkadaşlarına veda eden Tanta, “Yönetimde görev alarak en güzel günlerimi geçirdim fakat kısa sürdü. Adaylığımı açıkladığım günden itibaren çok düşündüm ve il yöneticiliği görevimden istifa etmem gerektiğini düşündüm. Çünkü aday olup il yöneticiliğine devam etmek bana yakışmazdı. Kanunen bir hükmü olmasa da etik olarak kabul edemezdim. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi.

ENTERASAN GÜNDEM MADDENMİZ VAR

CHP İl binasında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan il başkanı Cengiz Sarıbay,  “Değerli öğretmenlerimizin bugün öğretmenler günü. Yönetim kurulumda da 4 tane öğretmen arkadaşımız var. Hepsinin öğretmenler günü kutlu olsun. Bugün Hakan Tanta arkadaşımız gelecek ve istifasını sunacak. Toplantı gündemimizde çok enterasan bir madde var. Kandıra Yolu’nda yazlık evler var. Tekkeköy’de ikamet eden bir vatandaşımızın burada evi bulunuyormuş. Bu kardeşimiz bizlere gelerek, “İstanbul’da ikamet ediyorum ve Kandıra’daki evimde 7 kişi oturuyormuş.  Bu hileli oylar demek ki böyle olaylardan kaynaklanıyor. Seçmen naklimi İzmit’e gerçekleştiremedim” dedi. Bizde bu olayı inceleyeceğiz ve olay gerçek ise suç duyurusunda bulunacağız. Vatandaş bunun hesabını sormak istiyor.

PARTİYİ BAŞKANSIZ BIRAKMAM

Bu hafta kongre seçimlerimiz başlıyor. Ben aday olan ve aday olacak arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Benim tarafımdan bir dedikodu duyulursa kimse bu haberlere itibar etmesin. Ben adaylar arasında tarafsızlığımı korumaya devam edeceğim. Mesela İzmit İlçe seçimlerinde 2 arkadaşımızı da çok seviyorum. Bu parti adaysız kalmaz ve bende bu partiyi başkansız bırakmam. Önümüzdeki günlerde resmi bir açıklamayı yapmayı düşünüyorum. Seçimi kazanacağımdan eminim. Bu partiyi büyütmemiz gerekiyor. Bu partide önceden de dediğim gibi herkes baltasını bir yerlere gömdü ve tek hedefimiz CHP’nin başarısına kilitlendik. 

DUYGUSAL KONUŞTU

CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olan ve il yönetimindeki görevinden istifa eden il yöneticisi Hakan Tanta, il yönetiminin haftalık toplantısı öncesinde veda konuşması gerçekleştirdi. Duygusal bir şekilde yönetici arkadaşlarına veda eden Tanta, “sizlere çok alışmıştım. Yönetimde görev alarak en güzel günlerimi geçirdim fakat kısa sürdü. Bu ekiple çok iyi işler başardık ve başarılı çalışmalara devam edecektik. Adaylığımı açıkladığım günden itibaren çok düşündüm ve il yöneticiliği görevimden istifa etmem gerektiğini düşündüm. Çünkü aday olup il yöneticiliğine devam etmek bana yakışmazdı. Kanunen bir hükmü olmasa da etik olarak kabul edemezdim. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi.

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Tanta’nın veda konuşması ardından konuşan il başkanı Sarıbay, “Hakan kardeşimiz zaten bu ailenin ferdi. Kendisine bu ailede kapımız her zaman açık. CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na aday olan Hakan Tanta, bir diğer aday Mehmet Ümit Küçükkaya ile birlikte kaybedenin olmayacağı bir yarış içerisine girecek. Ben tüm adaylarımıza tekrardan başarılar diliyorum” dedi. Ardından Sarıbay, yönetiminde yer alan öğretmen yöneticilerine pasta keserek kutlama yaptı. Sarıbay ,”Yönetimimizde görev alan Ali Akdemir, Füsun Yıldız, Onur Güzey arkadaşlarımızın öğretmenler günü kutlu olsun. Bir diğer öğretmen arkadaşımız Ali Erkeç, rahatsızlığı sebebiyle toplantıya katılamadı. Ayla Şen’de 4 yıl asistan olarak öğretmenlik yapmış. Ben tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki