Çayırova Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin başkanlığında gerçekleşti. Belediye Kültür Salonu’nda yapılan toplantıda belediyenin çalışmaları ile ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Çiftçi,zaman zaman gerilen meclis gündeminde muhalefete fıkralı cevap verdi,Ben sizin hangi iftiranızı düzelteyim dedi

1000 DÖNÜM ARAZİYİ KİMLERE SATTINIZ?

Mecliste gündem üzerine konuşma yapan CHP Çayırova meclis üyesi Halis Koç'un hastane ve 80 dönümlük park üzerine yaptığı  3 yıldır yalan söylüyorsunuz eleştirilerine cevap veren başkan Çiftçi,Siz rant için yer oluşturursunuz,satmak için yer oluşturursunuz, Biz çocuklarımız daha yeşil bir ilçede yaşasınlar diye yer oluştururuz,artık az halkın içinde olun,7 sene iktidarda kalarak kimlere hangi yerleri ( 1000 dönüm) sattığınızı bu millet biliyor ve bu millet hiç unutmayacak.Biz milletimizle birlikte hareket ediyoruz,siz kimlerle hareket ediyorsunuz bilmiyorum diyerek tepki gösterdi

BEN SİZİN NERENİZİ DÜZELTEYİM?

Halis Koç'un eleştirilerine bir fıkrayla cevap veren başkan Çiftçi,ben sizin hangi yalanınızı düzelteyim diyerek o fıkrayı meclis kürsüsünden anlattı

"Çocuğu olmayan Hazreti Davut, Allah’a dua etmiş ve ’Yarabbim bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim’ demiş... Dua tutmuş; Davut, kızının adını Ayşe koymuş... Gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş. Hz. Davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş ve ’Kızı bırak, al bu keçiyi kurban et’ demiş..."Dinleyenlerden biri dayanamamış:

"Yahu bunun neresini düzelteyim... Hz. Davut değil Hz. İbrahim, kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, kurban edilen de keçi değil koç olacaktı!

"Fıkrasını anlatan Çiftçi, ben size yer tahsisi konusunda  belge gösteriyorum, Şubat ayında hastane ihale edilecek, Haziran ayında da yapımına inşallah başlanılacak dedi.

 

 

MİLLETİN İÇİNDE OLUN

Konuşmasında CHP ilçe başkanı Cihan Soyluçiçek’e de yüklenen Çiftçi,milletin içinde olmadığınız için ne tür tepkiler aldığınızı bilmiyorsunuz.Bu işler yalan yanlış işlerle olmaz.Ben size bilgi ve belge sunuyorum,Artık bu alan hastane yeridir diyiyorum,Bunları söylerken kafadan atmıyorum,sizlere yer tahsisi ile ilgili belge gösteriyorum.

HALKIN İÇİNDE OLUN Kİ MİLLETİMİZ İÇİN NE YAPTIĞIMIZI GÖREBİLESİNİZ

Bir soru üzerine Covid -19 ile ettikleri mücadeleyide anlatan Başkan Çiftçi, salgınla mücadele kapsamında kamu, kurum ve kuruluşlarını dezenfekte ettiklerini, kurumlara araç ve personel desteği verdiklerini, karantinada olan vatandaşların talep etmeleri halinde evlerini dezenfekte ettiklerini ve pozitif hastaları arayarak taleplerini yerine getirdiklerini söyleyerek,dediğim gibi halkın içerisinde olmaya özen gösterirseniz,neler yaptığımızı görmüş olursun,bu konuda bari bir teşekkür etmeniz gerekir ama sizler teşekkür etmeyi pek sevmediğiniz için onuda yapabileceğinizi sanmıyorum dedi.