Yardım ve dualarımız depremzedelerimiz için

Çayırova belediye başkanı Bünyamin Çiftci Elazığ depremi için seferber oldu.Belediye olarak acil yardım ihtiyaçlarıni karşılamak için kampanya başlatan baskan Çıftci vatandaşlarıda kampanyaya destek vermeye davet etti

İşte başkan Çiftçinin açıklaması;

Ülkemiz deprem kuşağında bulunduğundan, deprem acımasız yüzünü zaman zaman göstermektedir. Son olarak #Elazığ’da meydana gelen depremde maalesef bir kez daha can ve mal kayıpları yaşanmış olup bu durum hepimizi derinden üzmüştür.

Deprem gerçeğiyle ne zaman ve nerede yüzleşeceğimizi bilemiyoruz. Devletimizin ilgili kurumları derhal deprem bölgesine intikal ederek yaraları sarmaya başlamıştır. Bu tür depremlerde ve sair afetlerde en çok ihtiyaç duyulan malzemeler şunlardır; Battaniye, mont, bot, polar, çorap, iç çamaşırı, kazak, atkı, bere, eldiven, çadır, çatal kaşık gibi mutfak malzemesi, bebek maması ve bebek bezi ve temizlik malzemeleri vs.

Belirtilen malzemeler, büyük oranda Çayırova Belediyemizce tedarik edilecek olup, kampanyaya iştirak edecek halkımızın da katkılarıyla toplanacak malzemeler deprem bölgesine ulaştırılarak gerek bu depremde zarar gören kişilere gerekse bundan sonraki afetlerde ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere AFAD Yönetimine teslim edilecektir.
Yardım malzemeleri Çayırova Belediyemizdeki “Giymiyorsan Giydir” Mağazamızda toplandıktan sonra, yardım tırımız 27 Ocak 2020 Pazartesi günü akşam saatlerinde yola çıkacaktır.

Gün yardımlaşma ve dayanışma günü olduğundan, yardım kampanyamıza duyarlı Çayırova halkımızın desteklerini bekliyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalanlara sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah memleketimizi bu tür afetlerden muhafaza eylesin.