Çiler; Binlerce ömre bedel

Çiler; Binlerce ömre bedel
07 Ocak 2017, Cumartesi - 20:52

‘’Gebze Ticaret Odası’’ Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler‘’Sarıkamış Şehitlerini Bir Açıklama Yaparak Andı.

   Çiler açıklamasında şu ifadelere yer verdi;Sarıkamış Harekatı’nın 102. Yıldönümünde Vatanımız için canlarını feda eden, tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla  anıyorum.

  22 Aralık 1914’te başlayan ve Birinci Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı’nda, eksi 40 dereceye varan soğukta, yazlık kıyafetle, aç ve susuz donarak hayatını kaybeden 90 bin askerimiz, şehitlik mertebesine ulaşmıştır.

                Sarıkamış’ta şehit düşen askerlerimizin bu eşsiz destanı, büyük bir fedakârlık ve kahramanlık örneği olmasının yanında, gelecek kuşaklarımız için birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi, cesur milletimizin Vatan’ın bir karış toprağını dahi düşmana vermemek adına yürüttüğü mücadelenin en çarpıcı örneğidir.

Sarıkamış Harekatı, millete adanmış binlerce ömre şahitlik eden büyük ve unutulmaz bir destan olarak hafızalarımıza yer etmiştir.

                 ‘’Beyaz Hüzün’’ olarak tarihimize geçen Sarıkamış Harekatı’nın 102. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Sarıkamış'ta ve yurdun dört bir yanında şehit düşerek, isimlerini tarihimize yazdıran tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki