Çiler‘’ Enerji Tasarrufu Haftası’’na Bir Açıklama Yaparak Dikkat Çekti

Çiler‘’ Enerji Tasarrufu Haftası’’na Bir Açıklama Yaparak Dikkat Çekti
12 Ocak 2017, Perşembe - 12:25

Her yıl Ocak ayının 2. haftasında kutlanan ‘’Enerji Tasarrufu Haftası’’  yaşamımızda neredeyse temel ihtiyaca dönüşen ‘’enerji’’ nin önemine dikkat çekmektedir. Sosyal ve ekonomik kalkınmanın temel unsurlarından olan enerji, yaşam, sanayi ve ticarette en önemli faktördür.

Büyüyen, gelişen, nüfusu artan dünyamızda yaşanan kaynak sıkıntısı, enerjinin önemini her geçen gün arttırmaktadır. Bizler, endüstriyel ilerlemenin ve ekonomik gelişmenin en önemli dinamiklerinden olan enerjiye daha fazla ihtiyaç duyar hale gelmekteyiz.

Enerji kaynaklarının tükenebilir oluşu, enerjide tutumu, sınırlı enerji kaynağının en verimli biçimde kullanımını, gereksiz enerji tüketiminin ve kayıplarının azaltılmasına yönelik çalışmaları zorunlu kılmaktadır. Örneğin; Dünya'da enerji tüketiminin bu şekilde devam etmesi durumunda sadece yakıt olarak değil, ilaç ve kimya sektöründe pek çok alanda kullanılan fosil yakıt kaynaklarının 2020 yılında yarısının tüketilmiş olacağı tahmin edilmektedir. Bu nedenle ülkemizde, üretilen enerjinin yüksek verimle kullanılması, dünyadaki ve ülkemizdeki mevcut enerji kaynaklarının yanı sıra, natif ve yenilenebilir enerji kaynaklarının da değerlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Verimli  kullanılan  enerji  geleceğimizdir. Tasarruf  bilincinin  çevremiz  ve  iş  dünyası  süreçlerinde  üretime  yansıması  dileğiyle, ‘’Enerji Tasarrufu Haftası’’nı kutluyorum.

                

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki