Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Çiler mesajında;

Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasıyla 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” ünvanının verildiği bu anlamlı günün 98’inci yıl dönümünü sevinç, coşku ve minnet duygularımızla karşılamış bulunuyoruz.

Bugün bizlerin Ay yıldızlı bayrağımız altınca özgürce yaşıyor olması, vatanımızın ve milletimizin bütünlüğü için fedakarlıkla savaş meydanlarında cepheden cepheye koşan ve bu toprakları bizlere vatan kılan kahramanlarımız sayesindedir. Vatan sevgisinin gücüyle dolu olan şehit ve gazilerimizin inancı, nice zaferlerimizi tarihin en köklü sayfalarına kazımış, asırlar boyu milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünü bütün dünyaya örnek bir şekilde ödün vermeden koruduğunu göstermiştir.

Bizlerin vazifesi, nice zorluklarla kazanılan büyük zaferlerimizi nesilden nesile aktararak, bu toprakları aynı onlar gibi canımız pahasına korumaktır.

19 Eylül Gaziler Günü’nde, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahramanlıklarıyla gururlandığımız ve ebediyete uğurladığımız gazilerimizi rahmet minnet ve saygıyla anarak, hayatta olanlara uzun ömürler diliyorum.Dedi.