~~
İlk cerrah yetiştirilen okulun açıldığı tarih olan ve aynı zamanda Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen 14 Mart’ı “TIP BAYRAMI” olarak kutlamamız, sağlık çalışanlarının değerinin hatırlanması ve çalışma koşullarına farkındalık yaratılması için önemlidir.
GEBZE TİCARET ODASI olarak, sosyal sorumluluk projelerimiz dahilinde sağlık alanında da üyelerimize, bölgemize katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla bölgemizde ihtiyaç duyulan farklı noktalarda açtığımız 5 adet “112 Acil Servis İstasyonu”nu bölgemizin hizmetine sunduk. Sanayisi ile ön planda olan bölgemizi özellikle sağlık turizminde tanıtmak; bölgemizin, bacasız sanayi olarak nitelendirilen “turizm” alanında gelişmesini sağlamak amaçlarıyla da etkin faaliyetler yürütmekteyiz.
Bu düşüncelerle; “14 MART TIP BAYRAMI”nda özveriyle mesleklerini yapan tüm sağlık hizmetleri çalışanlarının bu özel gününü kutlar, çalışmalarıyla Dünya sağlık tarihinde iz bırakan tüm doktorlarımızın başarılarının devamını dilerim.