Çiler;Saygıyla anıyoruz

Çiler;Saygıyla anıyoruz
08 Kasım 2016, Salı - 10:49

’Gebze Ticaret Odası’’ Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler

‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. Ölüm Yıl Dönümü’’ Dolayısıyla Açıklamada Bulundu.

Çiler mesajında şu ifadelere yer verdi.

Aramızdan ayrılışının 78. Yıl dönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük lider, askeri deha, devlet adamı, derin bir entelektüel ve Vatan toprağına bağlı bir vatansever olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı ve şükranla anıyoruz.

Milletine inanmış, güvenmiş, ulusunun esaret kabul etmeyeceğini bilen üstün yetenekli bir asker, bir başkomutan olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk tarihini savaş meydanlarından başlayarak, tüm Dünyaya kanıtlamıştır.

1902’de teğmen rütbesi ile mezun olduğu İstanbul Harp Okulu ve 11 Ocak 1905 yılında yüzbaşı rütbesi ile tamamladığı Harp Akademisi, ‘’askerlik hayatının’’ temellerini oluşturmuştur. I. Dünya Savaşı'nda, bir milletin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı bir dönemde, Çanakkale'de kahramanlık destanı yazarak, "Çanakkale geçilmez!" dedirtmiştir.

           İleri görüşü, yenilikçi karakteri, vatanseverliği, siyasi, askeri ve politik olarak konulara hakimiyeti ile bir dünya lideri olarak kabul gören, son  nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki