Çiler;Sevinç ve gururla karşılıyoruz

Çiler;Sevinç ve gururla karşılıyoruz
27 Ekim 2016, Perşembe - 13:42

Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler Cumhuriyet bayramı münasebeti dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Çiler mesajında şu ifadelere yer verdi:

          Milletimizin ‘’Bağımsızlık Mücadelesi’’, 29 Ekim 1923 tarihinde, egemenliğini kendi elinde tuttuğu, kendi kendini yönettiği Cumhuriyetimizin ilanı ile daha da üst seviyelere ulaşmış, yurdumuzun her köşesinde  gencinden yaşlısına, askerinden siviline topyekün bir mücadeleyle düşman işgaline  boyun eymeyen güçlü irade, ülke yönetiminde de en üst düzeyde söz sahibi olmuştur.

 

 

 

 

 

            Bağımsızlık Mücadelemiz, Türk milletinin cesareti, kahramanlığı, zor günlerde bir olma özelliğine güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı ile başlatılmış, Erzurum, Sivas Kongreleri, Amasya Genelgelerinde alınan kararlar doğrultusunda kadınımızla, erkeğimizle, çocuğumuzla, milletçe verilen mücadele sonucu kazanılmıştır. Kurtuluş Savaşı’mız devam ederken 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz açılmış, 29 Ekim 1923 tarihinde ise Cumhuriyetimiz Dünyaya ilan edilmiştir.

 

          Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.’’ sözünde açıkça belirttiği gibi, milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve ulusumuzun geleceği için çalışmak, mücadele etmek, hepimizin ortak görevidir.

     

      Bu duygu ve düşüncelerle, ‘’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’’ mızın 93. Yıldönümünü kutlar, ulusumuzun bağımsızlık mücadelesinin zaferle sonuçlanmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve daha nice isimsiz kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anarım.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki