Çin Malı’na boykot çağrısı

06 Temmuz 2015, Pazartesi - 15:12

Büro Memur Sendikası Kocaeli Şubesi, Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne yönelik uygulanan zulümden ötürü Çin mallarını boykot etme çağrısında bulundu.

Büro Memur Sendikası Kocaeli Şubesi’ne bağlı Gebze Adliyesi çalışanları Doğu Türkistan’ın Çin iktidarından gördüğü zulmü kınamak için Gebze Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Sendika üyelerinin katıldığı programda Büro Memur Sendikası Kocaeli Adliyesi Şube Başkanı Şafak Akdeniz basın açıklamasını okudu. Zulmü ve zalimi kahretmek, zalim Çin’e karşı boykot çağrısı yapmak için bir araya geldiklerini ifade eden Akdeniz şunları söyledi; “Müslüman Uygur Türkleri toprakları, vatanları ve dinleri uğruna Doğu Türkistan’daki şanlı direnişlerini 257 yıldan buyana sürdürüyor. 500 bin civarında çocuk zorla ideolojik eğitimlere tabi tutuluyor. 

‘VİCDAN SAHİBİ İNSANLAR BU MESELEYİ SAHİPLENMELİ’
Doğu Türkistan’da farklı bir zulüm uygulanmakta. Uygurlar’ın dış dünya ile iletişimi tamamen kesilmiş durumda.  Kapalı devre bir işkence, katliam ve zorbalık hiç kimseye hissettirilmeden hunharca icra edilmektedir. Bu zulme dur demek için bütün vicdan sahiplerini ayağa kalmaya, Çin zulmü son bulana kadar bir daha oturmamaya davet ediyoruz.  Doğu Türkistan meselesi sadece Uygurlar’ın bir sorunu olarak görülmemeli ve vicdan sahibi insanlar bu meseleyi sahiplenmelidir. Bu nedenle yaşanan bu vahşeti, alçaklığı ve soykırımı protesto etmek için Çin mallarına yönelik kapsamlı boykot çağrısı yapıyoruz”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki