Çınar; Terörü lanetliyorum

Çınar; Terörü lanetliyorum
13 Aralık 2016, Salı - 14:31

Cumhuriyet halk partisi Çayırova kadın kolları başkanı Suna Çınar yazılı bir basın bildirisi yayınlayarak terörü lanetledi.Çınar şu ifadelere yer verdi. Cumartesi  akşam Saat 10 sularında İstanbul’dan gelen bir haberle sarsıldık. Yine sahnede TERÖR boy göstermiştir. Beşiktaş  Stadı’nın yakınında bombalar patlamış, görevini ifa etmeye çalışan polislerimiz ve o anda oradan geçmekte olan sivillerimiz şehit olmuştur. Ve birçok yaralımız mevcuttur. Basında çıkan haberlere göre şehit sayımız net olarak bilinmemektedir.Çünkü hala yaralılarımız yaşam mücadelesi vermektedir.Her zaman olduğu gibi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu bu haber için de kısmı yayın yasağı getirmiştir.
Bizler bugün ; TERÖRÜ lanetleyerek, burada toplanmış bulunmaktayız.Hala ülkenin her bir karış toprağı kanla sulanmakta,her bir eve ateş topu atılmakta,her ruh bedeninden zamansız ayrılmak zorunda bırakılmaktadır.Analar kucakları boş,evlatlarınsa ulu çınarları yıkılmaktadır.Cumartesi günü  patlatılan bombaların hedefi belli olmuştur. Kolluk kuvvetlerimizdir. Çünkü bu menfur olay, stadyumda oynayan maç sonrası gerçekleşmiştir. Eğer birkaç dakika daha önce bu olay meydana gelseydi, şu an belki de şehit sayımız yüzleri bulmuş, yaralılarımız binleri geçmiş olabilirdi. 
Bizler hala derin uykumuzdan uyanmış değiliz. Bir zamanlar uluorta prim yapmak için şehitlerimiz kullanılmıştır. Akan kanların durması için seçim mezesi haline getirenler, söz vermiş ve hala da sözlerinde durmamışlardır. Kan, toprağa damla damla akıyor, insanlar acı içinde, yeniden emeklemeyi öğrenmek zorunda kalıyor. Evet hala şu asırda emekler vaziyetteyiz. Sözde siyaset, özde çözümsüzlük mevcuttur. Ülkenin dört bir köşesi parça parça bölünürken, hala hiçbir şey olmamış gibi davrananlar meydanlarda timsah gözyaşları dökmektedirler.Bizler terörün her türlüsüne karşıyız.Canlıların yaşama hakkı kutsaldır.Kimsenin özgürlüğü, hiç kimsenin uğrunda feda edilemez.Parlamento , acilen toplanıp gerekli görüşmeleri yaparak,ortak bir payda da buluşmak zorundadır.Halkın artık bu tür olaylara tahammülü kalmamıştır.Ne zaman  ve nerede ölümle burun buruna geleceğimiz belli değildir. Bir an önce gerçekçi çözümlerin ışığında, yol almak zorundayız. Bir ülkenin varlığı, sahip olduğu toprağın, kıymeti bilinmesiyle kabul görür. Son olarak; şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, acılı yakınlarına sabırlar diliyorum. Ayrıca yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki