Cinayet davasında iki aile birbirine girdi

02 Aralık 2015, Çarşamba - 12:54

Geçtiğimiz Nisan ayında Tavşantepe’de Anıl Akın tarafından öldürülen Gökhan İpekçioğlu’nun cinayet davasında mahkeme salonunda iki aile birbirine girdi

 

Nisan ayının 24’ünde, İzmit Tavşantepe Mahallesi’nde ikamet eden Muhammet Biçer askere gitmeden önce mahallede asker eğlence düzenlemişti. Biçer’in eğlenceye Anıl Akın ve Gökhan İpekçioğlu da katılmıştı. Eğlencenin ardından Akın, İpekçioğlu ve Muhammed Karaca alkol almaya devam etmek için yakınlardaki bir parka gitmişti. Parkta  alkolün etkisiyle Akın ve İpekçioğlu tartışmıştı. Tartışmanın ardından eğlenceye giden iki isim daha sonrasında da başka bir parka gitmişti. İkisi de alkollü olan gençlerin arasında tartışma çıkmış ve Anıl Akın, Gökhan İpekçioğlu’nu altı yerinden bıçaklayarak öldürmüştü.

ERTELENDİ

Davanın duruşmasına dün Kocaeli Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Davaya sanık Anıl Akın’ın anne ve babası da katıldı. Cinayette öldürülen Gökhan İpekçioğlu’nun yakın arkadaşları da mahkemede yer aldı. Dava görülürken Gökhan İpekçioğlu’nun yakınları, sanık Anıl Akın’a sözlü sataşmalarda bulundu.Anıl Akın’ın avukatı savunmasında ölen Gökhan İpekçioğlu’nun saldırgan bir yapısı olduğunu söyledi. Bunun üzerine duruşmada ki hava iyice gerildi. Hakim davayı askerde olan tanık Ergün Şenol ile Muhammet Karaca’nın bağlı bulundukları askerlik şubesinde ifadelerinin verilmesi üzerine davayı 27 Ocak 2016 tarihine ertelendi.

ADLİYE KARIŞTI

Bunun üzerine ortalık bir anda karıştı. Ölen Gökhan İpekçioğlu’nun yakınları sanık Anıl Akın’ın anne ve babasının üzerine atladı. İki taraf arasında yaşanan kavga nedeniyle Anıl Akın’ın annesi başından yaralandı. Polisin müdahalesi üzerine iki tarafında güçlükle sakinleştirildi. Adliyeye çok sayıda polis ekibi ve ambulans çağrıldı. Adliyeden polis tarafından dışarıya çıkartılan  ölen Gökhan İpekçioğlu’nun yakınları olay yerinden ayrılmayarak dışarıda ki bekleyişlerini sürdürdü. Bu kez de polis ile bir tartışma yaşandı. Polis ekipleri olaya müdahale ederek tarafları adliyeden uzaklaştırdı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki