Çinli iş adamları Gebze’yi inceledi!

25 Kasım 2015, Çarşamba - 12:26

Bölgemize yatırım yapma fırsatları hakkında detaylı incelemede bulunan Çin’li yetkililer Gebze Ticaret Odası’nı ziyaret etti.Çin’in Shenzen bölgesinden gelerek bölgemizdeki yatırım fırsatları hakkında araştırmalar yapan heyet Gebze Ticaret Odası’nı ziyaret etti. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Genel Sekreteri Mustafa Y. Sekin tarafından karşılanan heyete, Tüm Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜKSİAD) Genel Başkanı Nurettin Aslantürk eşlik etti. Görüşmede iki ülke arasındaki ekonomik ilişkiler ve yatırım fırsatları karşılıklı olarak değerlendirildi.

NADİR ÜLKELERDEN BİRİYİZ

Görüşmede, Odamızın dış ticaret faaliyetleri, bölgemizin genel profili ve Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik ilişkiler hakkında bilgi aktarımında bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “Ülkemiz yabancı yatırımları alanında uluslararası standartlara sahip, büyük ölçüde serbestiyet tanıyan nadir ülkelerden biridir” dedi.

ÇİLER, YATIRIM İÇİN BİLGİ VERDİ

Bölgemize yatırım yapma fırsatları hakkında detaylı incelemede bulunduklarını söyleyen Çinli yetkililer, bölgenin geneli, ülkedeki ticari potansiyel ve mevzuatla ilgili bilgi aldılar. Özellikle, Yu Yan Gang’ın yabancı sermayeli şirketlerin yatırım yapması dâhilinde devlet desteklerinin ne olacağını ve mevzuat hakkında soru yöneltmesi üzerine, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler “Devletin Ticari politikaları ile yabancı sermayeli yatırımcıların ülkemizdeki milli yatırımcılarla aynı statüde yer alacağını ve özellikle yabancı sermayeli şirketlerin ülkemizde herhangi bir ortak şirketi olmadan, bağımsız olarak şirket kurabilirsiniz” dedi. Öte yandan Çiler, sanayinin kalbi niteliğinde olan bölgemizde, TÜBİTAK MAM ve TÜSSİDE gibi kurumların da yatırımcılar için büyük avantaj sağlayacağının altını çizdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki