Cirit Atıyorlar!

Cirit Atıyorlar!
13 Haziran 2016, Pazartesi - 16:11

Ramazan ayını fırsat bilen dilenciler, insanların iyi niyetini suistimal etmeye devam ediyor. Çayırovada Vatandaşlar, dilencilerin ısrarcı tavırlarından rahatsız olurken, yetkililer bu konuda acil bir çalışma yapmasını istedi.

Çayırova bölgesinin büyük sorunlarından biri olan dilencilerin sayısı, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte arttı. İnsanların iyi niyetini suistimal eden dilenciler, günün erken saatlerinden itibaren Fatih Caddesi, Menderes Caddesi, Banka Önleri Büyük Marketlerin insan yoğunluğunun fazla olduğu yerleri adeta parsellemişler. Dilencilerin, manevi atmosferi yüksek olan Ramazan ayında insanların duygularını sömürdüğünü belirten vatandaşlar ise duruma tepki gösteriyor. Dilencilerden bazılarının zorla para almaya çalıştığını kaydeden vatandaşlar, polis ve zabıta ekiplerince yapılan denetimlerin artırılmasını istiyor. Durumdan şikayetçi olan Çayırovalılar, "Her köşe başında birileri elini açıp para istiyor. Adım başı dilenci oldu. Para vermek istemeyince ya da duymazdan gelince de küfrediyorlar. Çocuk dilenciler ise, para vermeniz için ısrar ediyor ve peşimizi bırakmıyor" diye konuştu.

ÇOCUKLARI KENDİLERİNE ALET EDİYORLAR!
Dilencilerin en fazla görüldüğü yerlerin başında Fatih Caddesi  banka önleri başında geliyor. Gün içinde binlerce insanın geçtiği kent meydanı dilenciler tarafından mesken tutuluyor. Her gün belli noktalarda konuşlanan dilenciler, en çok sabah ve akşam saatlerinde görülüyor. Yaşları 3 ila 10 arasında değişen çocuklar avuç açarken, yaşlılar da önlerine mendil açarak dileniyor. Bazı dilencilerin ise para isterken, 4-5 yaşlarındaki çocukları kullandığı görülüyor. Sayılarının azaldığı görülen Suriyeli dilenciler de, Ramazan ayıyla birlikte tekrar ortaya çıkmaya başladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki