ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ BAŞLADI

İlk gün renkli görüntülere sahne olan Çocuk Şenliği, 13 Mayıs’a kadar sürecek.
07 Mayıs 2014, Çarşamba - 18:26

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘ Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’’nin açılışı gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açılış programına Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mücahit Sak, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

SANAL OYUNLARI BIRAKIN

Yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Koordinatörü Ramiye İsaoğlu konuştu. İsaoğlu, amaçlarının geçmişte unutulan oyunları çocuklara yeniden kazandırmak olduğunu söyledi. Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel ise öğrencilere uyarılarda bulunarak, “Bizler elimizden geldiği kadar oyun alanları oluşturuyoruz. Kendinizi oyunlardan alı koyamayın. Sanal alemde oyunları bırakın. Okullarda oynanan ağırlık verin. Bu oyunlar sizin gelişiminiz için çok önemli. Bu etkinliğin düzenlenmeside emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

13 MAYIS’A KADAR SÜRECEK

Konuşmaların ardından çocuklar arasında oyunlar oynandı. Öte yandan Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ne 54 okul, 86 takım ve bin 22 öğrenci yarışacak. Yarışmalarda öğrenciler yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, tombik ve yakan top oyunları oynayacak. Yarışmaların sonunda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verileceği etkinlik 13 Mayıs’a kadar Cumhuriyet Meydanı’nda sürecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki