Çocuk Oyunlarında Coşku Sürüyor

Çocuk oyunlarında 4.’cü hafta maçları yapıldı. Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi’nde düzenlenen müsabakalarda öğrenciler yarışırken, velilerde bu yarışmalara ortak oldu.
20 Ocak 2014, Pazartesi - 16:16

Çayırova Belediyesi’nin ödüllü projesi olan Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi çerçevesinde çocuk oyunlarında 4.’cü hafta karşılaşmaları gerçekleştirildi. Unutulmaya yüz tutmuş eski Türk oyunlarının tekrar gün yüzüne çıkarılması, çocuklar ve gençler arasında yaygınlaşması amacı ile gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklara eğlenceli oyunlar sportif anlamda öğretiliyor. Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi bünyesinde düzenlenen Çocuk Oyunları Ligi’nin 4.’ci hafta maçlarında top yuvarlama, top aşırtma ve çuval yarışları gerçekleştirildi.

Velilerde Yarıştı

İlçe genelinde 8 ilköğretim okulunun katıldığı maçlarda heyecanlı çekişmeler yaşandı. Ailelerinde yoğun ilgi gösterdiği maçlarda çocukların heyecanlarına ortak olan veliler tüm öğrencilere moral olmaları açısından kısa yarışmalar sergilediler. Veliler arasında yapılan halat çekme yarışması öğrenciler tarafından büyük ilgi ve heyecanla izlendi. Velilerinin yarışmalara katıldığını gören öğrenciler motive olarak yapılan yarışmalarda daha özverileri karşılaşmalar sergilediler.

Anadolu Oyunları İle Kültürlerimizi Yaşayarak Öğreniyorlar

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın katılımı ile devam eden 4.’cü hafta maçlarında yaşanan tatlı çekişmeler sonucu Şehit İshak İlköğretim Okulu 1. olurken Yunus Ergüz İlköğretim Okulu 2. ve Demirsaç İlköğretim Okulu 3. oldu. Tüm katılımcı öğrencilere madalyalar verilirken dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş tarafından verildi. Öğrenci ve veliler ile bir araya gelen Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş “Yapılan bu maçlar ile çocuklarımız burada unutulan kültürleri öğrenerek yaşıyorlar. Bu sayede de kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar. Programa katılan velilerimize ve emek sarf eden tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki