Çocuklar iki gün ter dökecek

Çocuklar iki gün ter dökecek
26 Nisan 2016, Salı - 10:50

8. sınıf öğrencilerinin liselere giriş performansını belirleyecek Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nın TEOG ikinci etabı çarşamba ve perşembe günü yapılacak.

27-28 Nisan’da Türkiye genelinde yapılacak sınavlara, ilimizde 8.sınıflarda eğitim gören 26 bin civarında öğrenci katılacak. İki günlük sınavın sonucu haziranın ilk haftasında açıklanacak.

HERKES KENDİ OKULUNDA
TEOG sınavına öğrenciler, kendi okullarında girecek. Kocaeli’de 292 binada gerçekleşecek sınavlar nedeniyle, ilk ve ortaokul bölümü aynı binada olan okullarda 8.sınıflar dışındaki diğer sınıfların öğrencileri tatil yapacak.  Binaları farklı olan okullarda ise, tüm sınıflarda eğitime devam edilecek.

TEOG sınavında öğrenciler,  bir günde üç farklı oturumda sınava girecek. Her sınava 40 dakika süre tanınırken, iki sınav arasında öğrenciler 20 dakika dinlenme imkanı bulacak.27 Nisan Çarşamba günü Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nden sınava girecek 8 nci sınıf öğrencileri,  28 Nisan Perşembe günü de Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi, Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden kendilerine yöneltilen soruları cevaplandıracaklar.İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik; sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi, sınav yapılan okulların çevresinde gürültü yapılmaması için herkesin azami dikkat göstermesi ricasında bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki