Çözüm Üretilecek

Çözüm Üretilecek
07 Eylül 2016, Çarşamba - 15:32

Çayırova Belediye Meclisi'nin gündeminde Kentsel Dönüşüm tartışma konusu oldu. Muhalefetin bu konuda ki eleştirilerine yanıt veren Meclis Başkan Vekili Orhan Keskin, Emek ve İnönü'de ki sorunun kendilerini de rahatsız ettiğini, çözüm için çalıştıklarını söyledi.

Çayırova Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şevki Demirci'nin yokluğunda Orhan Keskin başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantı öncesi Dünya 1 Eylül Barış Günü nedeniyle CHP adına Grup sözcüsü Halis Koç, zeytin dalı dağıtarak ülkemizde huzurun ve barışın egemen olması temennisinde bulundu. Halis Koç, Emek ve İnönü Mahallesi'nde ki Kentsel Dönüşüm sorununu gündeme getirerek, Belediyeden bu sorunun çözülmesini istedi. Kentsel Dönüşümün çıbana dönüştüğünü ifade eden Koç, "Emek ve İnönü sakinleri kan ağlıyor, haykırıyor. Ancak seslerini duyuramıyorlar. Kaç defa Meclise geldiler sorunları çözülemedi. Tam 7 yıl oldu. Yüzde 95 tapu olan arsalarda taş üstüne taş koyamıyorlar, hizmet alamıyorlar, inşaat yapamıyorlar. Hedef 2023 deniliyor ama hala tezek yakıyorlar, asfaltları yok doğalgazları yok. Burada sayın belediye başkanımıza sesleniyorum Korkak Dere halkının sabrı taşmıştır. Korkak Dere halkına cevap verin, bu zulümden kurtarın."dedi.

BAŞKANIMIZ ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞIYOR

Çayırova Meclis Başkan Vekili Orhan Keskin ise Kentsel Dönüşümle alakalı, "Kentsel dönüşümle alakalı 7 yıl olan bir süreç. Çayırova'da Sorunu çözülmeyen bir nokta. Şahsım olarak bende bu kadar uzamasından dolayı rahatsızım. Konuyla alakalı toplantılarda dile getiriyoruz. Kısa süre içinde sorunun çözülmesi için Başkanımız çaba sarf ediyor. Olayın teknik boyutlarını bilmiyorum, Başkanımız daha iyi bilgi verir ama bir insan olarak 7 yıl uzamasından dolayı bende rahatsızım."şeklinde cevap verdi.

MASUM KİŞİLER ATILIYOR

Halis Koç, FETÖ darbe girişimine de tepki göstererek Belediyelerde masum insanların atıldığına dikkati çekerek, "Çayırova Belediyesi'nde alt seviyede ki muhalif isimler işten atılıyor, asıl suçlu olanlar görevlerine devam ediyor. Masum insanlar ne yazık ki fişleniyor. Bu iş cadı avına dönmeye başladı. Aksi takdirde diğer kurumlarda ki gibi asıl sorumlu olanları tespit edersek çözeriz. Asıl FETÖ'cü olanlar masum kişileri attırıyor. Alt seviyede ki bir şoför ne yapabilir? Bu FETÖ'cülerin kurdukları tuzaklara günü gelir siz de düşersiniz. Öyle insanlar tanıyorum ki doğuştan Atatürkçü ama FETÖ'cü olarak suçlanıyor. Bu insanlar için yetkililere sesleniyorum. Derhal bu arkadaşları görevlerine iade etmelerini istiyoruz. Asıl FETÖ'cüler masum insanlara tuzak kuruyor."dedi.

KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Meclis Başkan Vekili Orhan Keskin kurumlarda ki FETÖ temizliği ile ilgili olarak da kimseyi mağdur etmemeye çalıştıklarını ifade ederek, titiz davrandıklarını söyledi. Keskin, "Memur kadrosundan atılan kimse yok. Burada tahkikat yapılıyor. Sadece bizden değil, Valilikten gelen isimler var. Olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. Biz elimizden geldiği kadar kimseyi mağdur duruma düşürmemek için çalışıyoruz. Kurunun yanında bu süreçte yaşta yanıyor. Bizde görevden alınanların büyük kısmı geri döndü. Kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz. "diye konuştu

KURBAN YERİ PARALARI EŞİT DAĞITILSIN

SP. Çayırova belediye meclis üyesi Zeki Özçelik Çayırovanın ortak menfaatleri için birlikte hareket etmemiz gerekiyor,Hepimizin ortak paydası Çayırova olmalıdır.Hizmet yapılırken adaletli davranılmalıdır Dedi.

Ayrıca CHP ve SP’li Belediye meclis üyeleri Çayırova’da kurulan hayvan pazarı yerleri için toplanan paralar hakkında bilgi istediler. Çayırovadaki spor kulüplerine dağılacaksa herkese eşit bir şekilde dağıtılsın dediler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki