Cumartesi Buluşmaları İlk Toplantı Darıca'da yapıldı

Cumartesi Buluşmaları İlk Toplantı Darıca'da yapıldı
11 Ekim 2016, Salı - 15:18

AK Parti Kocaeli Teşkilatı, "Yeni Türkiye’de Sivil Toplumla Cumartesi Buluşmaları" başlıklı ilk toplantısını Darıca’da gerçekleştirdi.

Darıca Teras Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, il ve ilçe yöneticileri, muhtarlar, STK temsilcileri ile kanaat önderleri katıldı.

KARABACAK: SÖZ KONUSU VATAN İSE BUNLARIN ÖNEMİ YOK!

Toplantıda darbe girişimiyle ilgili konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, siyasi düşüncelerin farklı olmasına rağmen günlerce ve sabahlara kadar meydanları doldurarak Milli İradeye sahip çıkıldığını belirterek herkese teşekkür etti. Türkiye’de sergilenmek istenen oyunun çok tehlikeli olduğunu FETÖ ve destekçilerinin ülkeyi işgal etme hareketinin ne kadar büyük tehlike taşıdığını bugünlerde çok daha iyi anladıklarını kaydeden Karabacak, "Farklı siyasi görüşler olabilir, farklı siyasi partilere sempati duyulabilir, bu da gayet doğaldır, ancak söz konusu olan vatan ise bunların hiç birinin önemi kalmıyor. Önemli olan ülkemize gelebilecek tehlikelere karşı tek yumruk olmamızdır. Bunu da Sivas’tan Konya’ya, Hakkari’den Edirne’ye kadar birlik olarak gösterdik" dedi. 

CEYHAN: STK'LARI SADECE SEÇİM ÖNCESİ ZİYARET ETMİYORUZ

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’da yaptığı konuşmasında, STK'ların öneminin partileri tarafından çok iyi bilindiğini söyleyerek, bu anlamda sürekli olarak kent merkezlerinde vatandaşları ve esnafı ziyaret ederek müzakerelerde bulunduklarını belirtti. Ak Parti olarak sadece seçimlere kısa bir süre kala STK'ları ziyaret etmek düşüncesinde olmadıklarını ve bu nedenle kent merkezlerinde herkesle buluşup görüş alışverişinde bulunarak sorumluluklarını yerine getirdiklerini kaydetti. Ceyhan konuşmasında hain darbe girişiminin ardından ara verdikleri buluşmaları yeniden tertip ettiklerini söyleyerek ilkini de Darıca’da gerçekleştirdiklerini ifade etti.

ŞEKER: ERKEN SEÇİM YOK

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ise, AK Parti’nin başarısının istişarelerden geçtiğini belirterek, "Biz Ankara’da çalışıyoruz ama diğer taraftan sizlerle istişarelerde bulunarak, anketler yaparak durum değerlendirmelerinde bulunuyoruz, bunun seçimle hiçbir alakası yok" dedi. Kamuoyunda bugünlerde sıkça konuşulan seçimlerin 2019 yılında yapılacağını da hatırlatan Şeker, "Mart 2019’da belediye seçimleri, Ağustos 2019’da Cumhurbaşkanlığı, Kasım 2019 ise milletvekilliği seçimleri yapılacak" diye konuştu. 15 Temmuz darbe girişimi hakkında da konuşan İlyas Şeker, darbe girişiminin milletçe bertaraf edilmesinde Darıcalılar’ın oldukça özveride bulunduğunu hatırlatarak, "Özellikle Darıca dikkatimi çekti. Ne zaman gelsem meydanlar tıklım tıklımdı, iğne arsanız yere düşmeyecek tabiri sanki Darıcalılar için söylenmiş, bu nedenle Darıcalılar’a sonsuz teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

'HAKSIZLIĞA UĞRAYANLAR SERBEST KALACAK'

Toplantıdaki, 25 Temmuz sonrası yapılan operasyonlarda haksız yere açığa alınan veya cezaevine düşen vatandaşların durumu hakkında kendisine yöneltilen bir soruyu cevaplandıran Şeker, "FETÖ Terör Örgütü’nü destek vermemiş vatandaşların tespit edilmesi durumunda iş akdi feshedilmişse işine dönecek, içerdeyse dışarıya çıkarılarak serbest bırakılacak. Bu konuda çok titiz çalışmalar yapılıyor, yanlış anlaşılmalardan dolayı içeriye alınanlar veya açığa alınanlar suçsuzlukları tespit edilince serbest bırakılıyor veya görevlerine dönüyor. Bu konuda belediyelerden başlayan çalışmalar diğer kamu kuruluşlarıyla devam edecek" dedi. Toplantı, soru cevapların ardından sona erdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki