Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eniştesi kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eniştesi kim?
21 Temmuz 2016, Perşembe - 01:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paralel darbe girişimini eniştesinin haber verdiğini söyledi. Peki Erdoğan'ın eniştesi kim? Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen kim? Darbeyi Erdoğan'a nasıl haber verdi? Erdoğan'ın darbe girişimini nasıl öğrendiği sorusu cevap buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paralel Çete'nin darbe girişimiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Darbe girşiminden sonra CNN'e verdiği röportajda uçağının havada taciz edildiğini açıklayan Erdoğan, El Cezire kanalına verdiği röportajda da detayları paylaştı. Peki Erdoğon, darbe girişimini nasıl öğrendi? Darbe girişimini haber veren eniştesi Ziya İlgen kim? Detaylar haberimizde. 

Erdoğan'a darbe girişimini haber veren ilk kişi olan eniştesi Ziya İlgen oldu. Erdoğan bu bilgiyi El Cezire kanalına verdiği bir röportaj üzerine paylaştı. Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen kız kardeşi Vesile İlgen'in eşi. Ziya İlgen kamuoyu önüne çıkmayı sevmeyen ve açıklama yapmayan bir işadamı olarak biliniyor. 

ENİŞTEM HABER ETTİ, MİT DAHA SONRA...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün saat 16:00'da kalkışmayı öğrenen MİT tarafından neden haberdar edilmediği merak konusu olmuştu. MİT'in ham bilgiyi teyit etmeyi beklediği yönünde kulis bilgileri paylaşılmıştı. Bunun yanı sıra Erdoğan'ın ilk darbe girişimini kimden öğrendiği de merak konusu olmuştu. Erdoğan "Eniştemden öğrendim" açıklamasıyla buna açıklık getirirken, MİT'in bilgi vermediği yönündeki iddiaları da yalanladı.

Erdoğan "İstihbarat zaafı var, çünkü eğer doğru istihbarat olmuş olsaydı, bunun önüne geçilebilirdi. Elbette ki kimse şunu söyleyemez, dünyadaki istihbarat örgütlerinin zaafiyeti yoktur diyemez ama dünyanın dört bir yanında olduğunu görüyoruz. Her zaman için zayıf noktalar nerededir, zaafiyetler nerededir, belirlemek gerekir ama istihbaratta insani unsur çok daha önemli benim görüşüme göre. Çünkü her şeyi mümkün kılan budur" diye konuştu. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki