Cumhurbaşkanı ilimizde

15 Aralık 2014, Pazartesi - 16:45

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜPRAŞ fuel oil dönüşüm tesislerinin açılışında konuşdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Türkiye'de tek kalemde yapılmış en büyük sanayi yatırımını hizmete alıyoruz, Türkiye'ye bu büyük yatırımı kazandırdıkları için Tüpraş'a gönülden teşekkür ediyorum.
Türkiye'nin bir enerji üssü olmasına, cari açığın 1 milyar dolar gibi miktarda azalmasına bu tesis vesile olacak.
Türkiye enerjide kilit ülke olacak.
-Kim hangi algı operasyonunu yaparsa yapsın kervan yürüyor Türkiye büyümeye güçlenmeye, hedeflerine ilerlemeye devam ediyor.Kim hangi operasyonu yaparsa yapsın, Türkiye büyümeye, güçlenmeye, hedeflerine ilerlemeye devam ediyor.
-Türkiye'deki tüm yatırımcılardan beklentimiz, yalanlara aldanmasın.İçerde ve dışarda algı operasyonlarıyla Türkiye'ye istikamet çizmeye çalışanlarla hiçbir şekilde uzlaşmayacağız.
-Hiç kimse algılara aldanmasın, gerçeklere, gerçek manzaraya baksın, kararını öyle versin.
-İçeride ve dışarıda yalan haberlerle Türkiye'ye istikamet çizmeye çalışanlarla hiçbir şekilde uzlaşmayacağız.
-Kirli ittifaklara girenler başarılı olamayacaklarını görsünler, bu emellerinde vazgeçsinler.
-Siz yalanlara bakmayın. Türkiye çok güzel gelişmeler yaşanıyor, yaşanacak. Bütün bu yaşananlar normalleşme sürecidir.
-İnşallah medya dünyası girdiği kirli ilişkilerden kurtulacaktır diye inanıyorum.
-Kurdukları kumpaslara bu millet gelmiyor gelmeyecektir.
-Bi taraf olan bertaraf olur. Tarafımızı çok iyi belirlememiz lazım.
 

-Vatanını seven, vicdan sahibi herkesi bu kirli çevrelere cesur bir duruşla cevap vermesini hatırlatıyorum.Maşalara paralel yapılara kol kanat gerenler er ya da geç mahcup olacaktır.

-AB'den haksız tepkiler geldi. AB kendi aklını kendine saklı.AB eğer bu nokta çok dürüstsen; Sabanca grubunun kardeşinin katili Fehriye Erdoğan'a neden sahip çıktı.AB kalkıp, ulusal güvenliğimizi tehdit eden unsurlarla ilgili hukukun attığı adımlara müdahale yetkisi aramasın.Ulusal güvenliğimizi tehdit eden unsurlar ister basın mensubu olsun, gerektiği cevabı alacaklardır.

-Bağımsız savcılar tarafından başlatılan operasyon karşısında içerde ve dışarda insafı aşan tepkiler sergileniyorHakim ve savcılarımız korkutulmasına sindirilmesine asla ve asla müsade etmeyiz.Normalleşen hukuk sistemi masumun suçlanmasına, suçlunun da drahatça gezmesine müsaat edilmeyecek.

-Yapılan basın özgürlüğüne yönelik değildir. Zulüme karşı her zaman haklının yanında olacağız. Biz bunları basın özgürlüğü ifadesinden ne demek istediğine anlarız. İnşallah medya dünyası girdiği kirli ilişkilerden kurtulacaktır diye inanıyorum.

-Gündemi belirleyecek ülke olcağız. Gündemi belirlenen ülke olmayacağız. Biz yeni Türkiye'yi eski günlerine dönmesine izin vermeyeceğiz.Dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki