Cumhurbaşkanı’na hakaret davası ertelendi

’Cumhurbaşkanına hakaret’’ suçlamasıyla yargılanan ÖDP İl Başkanı Osman Bahçeci’nin 3. Duruşması delillerin tekrar incelenmesi için 12 Kasım’a ertelendi
15 Eylül 2015, Salı - 22:31

ÖDP İl Başkanı Bahçeci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aralık 2014’te bir törene katılmak üzere İzmit’e gelmesi öncesi parti binasına asılan pankarttaki karışık harfler arasında “hırsız, katil, kente gelme” ifadesi bulunduğu iddiasıyla “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan ceza verilmesi istemiyle açılmıştı.

AKGÜL VEKALET ETTİ

Kocaeli 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Osman Bahçeci’nin bugün yapılması gereken duruşmasına katılmak için İstanbul’dan gelen parti avukatı Deniz Demirdöğen, Gebze yakınlarında kaza geçirdiği için katılamazken, Demirdöğen,’in yerine HDP İl Başkanı avukat Mehmet Akgül vekalet etti. Sanık avukatları delillerin tekrar incelenmesi için davayı erteleme talebinde bulunurken, Mahkeme talebi kabul ederek davayı 12 Kasım gününe erteledi.

BİRİLERİ RAHATSIZ OLUYOR

Duruşma sonrasında kısa bir açıklama yapan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Osman Bahçeci,” Biz siyaset yapıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre politika yapan bir partiyiz. Tabi ki bizim bu ülkede olup bitenlere dair sözümüz, eleştirilerimiz oluyor. Bu ülkede son zamanlarda yaşanan katliamlar vardı. Biz bu katliamları, bu şiddeti kınadığımızda birileri rahatsız oluyor. Biz tüm bu katliamları, bu halkın ekonomik olarak zayıflamasını ve bu soygunu, talanı eleştirdiğimiz için birileri rahatsız oluyor. Aslında biz yasal çerçevede görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Ama rahatsız olan insanlar kendilerinin eleştirilmesinden hoşlanmıyorlar ve muhalif olan, aykırı olan sesleri sindirmek istiyorlar. Yapılan şey tamamen budur”dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki