'Cumhur'un başkanı sahaya iniyor

05 Temmuz 2015, Pazar - 15:11

Halkın oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşla daha yakın olabilmek için özel ekip oluşturulması talimatı verdi. Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Birimi'nden 12 kişilik heyet il il gezecek, vatandaşlarla doğrudan görüşüp taleplerini alacak. Bu heyet, raporlar hazırlayacak ve düzenli olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla vatandaşın sorunlarının çözümü için 'Halkla İlişkiler Birimi' kuruldu. 12 kişilik heyet il il dolaşarak halkın, üniversitelerin ve STK’ların sorunlarına çözüm üretecek.

Milletin oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşın talepleriyle daha yakından ilgilenebilmek için özel bir ekip oluşturulması talimatını verdi. Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Birimi tarafından uygulanmaya başlayacak projeye göre, 12 kişiden oluşacak bir heyet, il il gezerek, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve vatandaşlarla doğrudan iletişime geçecek. Her türlü şikayet, görüş ve öneriler dinlenerek not edilecek. Sürekli devam edecek yurt gezileri kapsamında oluşturulacak raporlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

GÜNDE 1500 TALEP GELDİ

Akşam gazetesinin, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Erdoğan'ın seçilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler birimi oldukça aktif çalışmalar yürütmeye başlarken, günde ortalama bin 500 kadar dilek, şikayet ya da talep bu birime ulaştı. İstekler, çok çeşitli yollarla Beştepe'ye geldi. Kimi yurttaşlar, Erdoğan'a mektup ya da e-mail yazarken, bazıları telgraf çekti. Bazı yurttaşlar ise, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gelerek doğrudan taleplerini iletti.

FOTOĞRAF İSTİYORLAR

Halkla İlişkiler Birimi, her talebi tek tek değerlendirerek ya ilgili kurumlara gönderiyor ya da doğrudan sorunun çözümü için çaba gösteriyor. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, en büyük talebin, Erdoğan'ın fotoğrafı konusunda geldiğini belirtiyorlar.

HALKA İNİLECEK

Erdoğan'ın, önümüzdeki aylarda Halkla İlişkiler Birimi'ne hiçbir devlet kurumunda bulunmayan bir statü kazandırmak amacıyla talimat verdiği belirtildi. Bu doğrultuda, önümüzdeki aylarda 12 kişilik bir ekip, yurdun çeşitli bölgelerini dolaşarak, başta STK'lar ve üniversiteler olmak üzere vatandaşın taleplerini yerinde öğrenecek. Söz konusu temaslar raporlanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Cumhurbaşkanı da, ilgili devlet kurumlarından gereğini yapmalarını isteyecek.

2.5 saatlik Beştepe turu

Cumhurbaşkanlığı Sarayı içindeki 1150 odadan 1024'ünün bulunduğu binalar medyaya kapılarını açtı. Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş'ın gazetecilere binaları gezdirmesi 2.5 saat sürdü.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki