Dadaşlar için iftar vakti

22 Haziran 2015, Pazartesi - 13:03

Dadaşlar Gebze Erzurumlular Derneği’nde beraber iftar yapmak için toplandı. İftar programına Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndan katılan Erzurumlular birlikte dualar ile oruçlarını açtılar.

 

Gebze’de bulunan Gebze Erzurumlular Derneği’nde bir araya gelen dadaşlar beraber iftar yaptılar. Hafta sonu Gebze Erzurumlular Dernek Başkanı Zeki Gündüz’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar programına Ak Parti  Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Kocaeli  Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Eski Başkanı Gencay Yıldıztekin, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  Öğr.Gör.Dr. Vehbi Karakaş, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Darıca Erzurumlular Dernek Başkanı Sıddık Topal, Kocaeli Hemşeri Dernekleri Federasyonuna bağlı dernek başkanları, Erzurum ilçe ve köy dernek başkanları ve dernek üyelerinden oluşan yaklaşık 3 yüz kişi katıldı.

DUALARLA İFTAR YAPILDI

Okunan ezanın ardından iftar yapılarak oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  Öğr.Gör.Dr. Vehbi Karakaş iftar duası yaparak Ramazan’ın hikmeti üzerine kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Gebze Erzurumlular Dernek Başkanı Zeki Gündüz selamlama konuşması yaparak davetlerine katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini ve içinde bulunduğumuz Ramazan ayının hayır getirmesi dileğinde olduğunu söyledi. Yardım, dayanışma ve dostluğun hakim olduğu bu mübarek ayda birlikte olmanın sevinci içinde olduğunu ifade eden Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki