“Darbe’nin Akıl Yeri İncirlik Üssü”

“Darbe’nin Akıl Yeri İncirlik Üssü”
20 Temmuz 2016, Çarşamba - 13:06

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik gerçekleştirilen haince darbe teşebbüsünü akıl almaz eşkiyalık olarak niteleyen Saadet Partisi Gebze Gençlik Kolları Başkanı Sinan Aras, eğer halkımız ve gençlerimiz böylesine alçakça bir teşebbüsün gerçekleştiği ilk anlarda sokaklarda olmasaydı belki darbe teşebbüsünün bu kadar çabuk önlenemeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ile aynı siyasi görüşü benimsemeyebiliriz, bu siyasi iktidara oy vermemiş olabiliriz ancak ve ancak hiçbir oluşuma darbe yaparak sivil halkı öldürerek iktidarı ele geçirme hakkını vermeyeceğini bu barbarlığı ve vahşeti bu aziz millete yaşatmanın kimsenin hakkı olmadığını ifade eden Aras, “FETÖ/PDY’nin subaylarının gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünün arkasında ki kirli planların yapıldığı 12 defa toplantıların gerçekleştiği İncirlik Üssü’nün kapanması gerekmektedir” dedi.

“KUKLAYI DEĞİL KUKLACIYI GÖRMELİYİZ”

Gerçekleştirilen darbenin FETÖ/PDY’nin gerçekleştirdiği gibi görülse de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu eylemin aslında 12 defa bu fiili gerçekleştiren subayların toplandığı İncirlik Üssü’nün olması hasebiyle ABD ve İsrail’in olduğunun gün gibi aşikar olduğunu ifade eden Başkan Aras, “Bu vesile ile herkesin hoca efendi diye yıllardan beri hürmet gösterdiği kişinin kimlere hizmet ettiği de ortaya çıkmış oldu. Bu anlamda şimdi görülmesi gereken esas konu kukla değil kuklacıdır. Bunun için ABD ve İsrail ile yapılan anlaşmalar ve ortaklıklar gözden geçirilerek tam bağımsız bir Türkiye için yeni bir yol haritası belirlenmelidir. Bu süreçte darbe girişiminin ilk dakikalarından beri darbeye hayır diyerek seçilmiş meşru hükümete destek verdik ve vermeye de devam ediyoruz.” Saadet Partisi olarak her darbeye olduğu gibi 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsüne de şiddetle karşı olduğumuzu Aziz Milletimize bir kere daha arz ediyoruz.

Bu münasebetle darbe teşebbüsüne kararlılıkla karşı koyan Silahlı Kuvvetlerimize, fedakâr Emniyet Mensuplarımıza ve Milli İradeye sahip çıkmak için meydanları dolduran aziz milletimize şükranlarımızı arz eder, Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dileriz. 
Aziz Milletimizin böyle bir musibetle bir daha karşılaşmamasını niyaz ederiz.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki