Darbeye karşı büyük dayanışma

Darbeye karşı büyük dayanışma
19 Temmuz 2016, Salı - 13:25

Kocaeli Valiliği’nce organize edilen ve AK Parti, CHP, BBP ve Saadet Partisi’nin destek verdiği Hakimiyet Milletindir Nöbetine binlerce vatandaş katıldı ve askeri diktaya karşı duruldu

Üç gün önce AK Parti il binası önünde başlayan “Milli İrade Nöbeti” AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın tüm parti il başkanlarını, partilileri ve vatandaşları davet ettiği “Hakimiyet Milletindir Nöbeti” olarak önceki akşam Perşembe Pazarı alanında devam etti. Program, Kocaeli Valiliği tarafından organize edildi. Programda vatandaşlar İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile birlikte dua etti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, konuşmasında, “Darbe teşebbüsünde bulunanlara adalet ve hukuk milletin istediği cezayı verecektir” diyerek idamı işaret etti.

SİYASİLER TEK YÜREK
Programa; Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, AK Parti milletvekilleri Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Zeki Aygün, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Behice Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Saadet Partisi İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız, sSaadet Partisi İlçe Başkanı  Samet Gürsoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Hasan Aydınlık, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Murat Aydın, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

GÖRÜŞ FARKLILIKLARI ZENGİNLİKTİR

Programda ilk olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu şunları söyledi: “Çanakkale’yi geçemeyenler ülkemizi işgal etmeye çalıştı, ancak onurlu insanlar onların önüne geçti. Dedelerimiz bu cumhuriyeti bizlere emanet etti. Bu birliktelik cumhuriyete sahip çıkmanın belgesidir. Sahip çıkacağız Cumhuriyete. Her güzelliğin seveni ve düşmanı da vardır. Cumhuriyetimizde özgürlük hak ve adalet var. Kişilikli kimlikli bir hayat yaşamak için bu cumhuriyeti bizlere emanet ettiler. Farklı görüşlerin olması Allah’ın rahmetidir. Bu normal hayatın akışı içerisinde olacak. Görüş farklılıkları bir zenginliktir. Herkes aynı şekilde yaşamak ve inanmak durumunda değildir. Türkiye’de çok farklı renkler var. Cumhuriyet ve demokrasiye inanmak kaydıyla hepsine değer veriyoruz. İşte cumhuriyetin demokrasi ve erdemi de buradan geliyor. Bu ülkeye sahip çıktığımızda kısa sürede hainlerin ne kadar güçlü planları olursa olsun hiçbir şey yapamadıklarını ve zillet düştüklerini, fareler gibi kaçıştıklarını televizyondan izliyoruz ve görmeye devam edeceğiz. Zalimlik yaparsanız  bu millet tükürüğüyle sizleri boğar.”

KAHRI PERİŞAN OLACAKLAR

Geleceğine kastedenlere milletin “Dur” dediğini belirterek konuşmasına başlayan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu hainler ve caniler sizlerin kararlılığı bu meydandaki parti, fikir, görüş ve düşünce farkı hiç düşünmeden meydanlara çıkma iradesi emellerine ulaşamayacaklar. Milletin vergileriyle kendilerine verilmiş silahları milletin evlatlarına yöneltenleri ve onları şehit edenleri, TBMM bombalayarak iradeyi yok etmek isteyenleri, özel harekat yiğit ve aslan polisleri şehit edenleri bu millet unutmayacak. Bu hainler hangi alandan gelirlerse hangi çevreden destek alırlarsa, milletin irade ve duasıyla gelecekte de kahrı perişan olacaklar. Bizler için bayrak ve din için canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimize rahmet diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki